Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

PREDDVORSKI SVETNIKI NASPROTUJEJO ČLENOM ......


OBČINSKI SVET

| |
17.12.2015      15:47
A A

PREDDVORSKI SVETNIKI NASPROTUJEJO ČLENOM ZAKONA O IZVRŠEVANJU PRORAČUNA ZA PRIHODNJI DVE LETI, KI DOLOČAJO FINANCIRANJE OBČIN


Na letošnji zadnji seji so se sinoči zbrali svetnice in svetniki Občine Preddvor. V drugem branju so soglasno potrdili Odlok o spremembah in dopolnitvah Odloka o ustanovitvi skupnega organa občinske uprave »Medobčinski inšpektorat Kranj«. Želja nekaterih občin ustanoviteljic je bila namreč sprememba deleža financiranja.


Preddvorski občinski svetniki (foto Media butik)
Preddvorski občinski svetniki (foto Media butik)
Deli:

Preddvorski svetniki so med drugim razpravljali tudi o prerazporeditvi proračunskih sredstev, oblikovanju cen za obveznosti in storitve, ki se plačujejo Občini Preddvor in odločali o določitvi vrednosti točke za izračun NUSZ. Dogovorili so se, da cene ostanejo na isti ravni kot v letošnjem letu, tudi nadomestilo za uporabo stavbnih zemljišč se ne bo spreminjalo. 

Preddvorski svetnice in svetniki so sinoči sprejeli sklep,  s katerim nasprotujejo 54., 55. in 56. členu Zakona o izvrševanju proračuna RS za leti 2016 in 2017, členom torej, ki določajo financiranje občin. V primeru nekorektnega financiranja zakonskih nalog občin bodo ogroženi temelji delovanja lokalne samouprave v Sloveniji, ogrožene bodo storitve, ki jih občanke in občani potrebujejo in so jim skozi uveljavljeno zakonodajo tudi omogočene.

 

»Pod točko razno pa je Občinski svet izrazil podporo Čebelarski zvezi Slovenije in sprejel sklep o podpori projektu »Svetovni dan čebel združuje Slovence in povezuje svet«, s katerim bi se 20. maj razglasil za svetovni dan čebel. V sodelovanju z gorenjskimi župani in ministrom za kmetijstvo pa sem sam to izjavo podpisal že v prvi polovici letošnjega leta,« je po seji povedal župan Občine Preddvor Miran Zadnikar.

 

V okviru projekta bodo predstavniki Čebelarske zveze Slovenije s prepoznavnim vozilom do marca 2016 obiskali vsa čebelarska društva v Sloveniji, v začetku prihodnjega leta se bodo ustavili tudi v Preddvoru. 

 
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjava_zupanobcinepreddvormiranzadnikarosklepihzadnjeletosnjeseje.mp3
53499_izjava_zupanobcinepreddvormiranzadnikarosklepihzadnjeletosnjeseje.mp3 (1,57 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo