Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 15.10.2018

oblačno
Popoldne bo na vzhodu zmerno, na zahodu in v osrednji Sloveniji pa pretežno oblačno. Občasno bo rahlo deževalo. Najvišje dnevne temperature bodo od 13 do 18, na Primorskem do 20 °C.
7°C | 14°C
torek, 16.10.2018
8°C | 20°C
sreda, 17.10.2018
9°C | 22°C
četrtek, 18.10.2018
8°C | 22°C
petek, 19.10.2018
8°C | 21°C
Opozorila
Ponedeljek, 15.10.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kakšne so potrebe prebivalstva preddvorske ......


OBČINSKE

| |
20.09.2018      16:52
A A

Kakšne so potrebe prebivalstva preddvorske občine po širokopasovni telekomunikacijski infrastrukturi?


Spoštovani občani, Občina Preddvor želi vsem občanom omogočiti možnost dostopa do širokopasovnih priključkov visokih hitrosti za potrebe dostopa do interneta in drugih širokopasovnih storitev, ki bodo v prihodnosti ključnega pomena za razvoj družbe na več področjih (e-zdravstvo, e-uprava, storitve v oblaku, itd.). V ta namen bi želeli preveriti, kakšne so dejanske potrebe in interes občanov za koriščenje širokopasovnih priključkov, zato vas vljudno prosimo, da izpolnite priloženo anketo. Anketo naj izpolnjuje samo en član vsakega gospodinjstva oz. en predstavnik vsakega podjetja/organizacije. Anketa je namenjena izključno za analizo potreb uporabnikov in v nikakršni meri ni zavezujoča.


Deli:

Občina Preddvor se je vključila v projekt RuNe, ki začenja z gradnjo optičnih priključkov na območjih, kjer obstoječi operaterji ne gradijo, ker so preredko poseljena naselja. V preddvorski občini je takšnih gospodinjstev kar 944.

Gre za investicijo, kjer so vsa investicijska sredstva zagotovljena in lokalni skupnosti ter občanom ni potrebno k investiciji nič prispevati. Torej je to velika razvojna pomoč, ki je na voljo samo sedaj. Izvedba je možna samo s sodelovanjem lokalne skupnosti in predstavnikov naselij, ker gre za javni interes in se bo obenem gradilo odprto omrežje (storitve bodo ponujali različni ponudniki storitev po enakih pogojih in konkurenčnih cenah, uporabniki pa bodo lahko celo menjavali te ponudnike!). Javni interes pa zato, ker se rešuje problem izgradnje te ključne infrastrukture na območjih, kjer ljudje tega ne bi mogli dobiti s strani operaterjev!

Občina mora za izraz tega javnega interesa pripraviti dokument – Načrt razvoja OŠO, ki zajema vse podatke, potrebne za izvedbo omenjene investicije. Dokument pripravlja družba EUROCON d.o.o. iz Ljubljane, kjer so pripravili tudi anketni vprašalnik. Vse zainteresirane prosimo, da izpolnjene  vrnejo na  naslov občine Preddvor. Občani se z vprašanji lahko obračajo na spodnja naslova:

dominik.salamon@ruralnetwork.eu (splošne zadeve)

marko.salamon@ruralnetwork.eu (tehnična vprašanja)

Več o projektu si lahko preberete v priloženi ppt predstavitvi.

Marko Bohinec, v.d. direktorja občinske uprave
Priloge:
MS Office Word 2007-2010
anketnivpraalnik_obinapreddvor.docx
121055_anketnivpraalnik_obinapreddvor.docx (24,07 KB)
Neznan tip datoteke
rune-predstavitevgorenjska-kranj-09072018.pptx
12105501b44_rune-predstavitevgorenjska-kranj-09072018.pptx (3,36 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.10.2018
Danes ni dogodkov.
16.10.201 | Šport
Pohod DU na Sleme
16.10.2018 | Tečaji in delavnice
Ročna dela z Gelikami

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo