Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 14°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
21°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Info centru Preddvor na ogled razstavi o ......


OBČINSKE, DOGODKI, ZAVODI

| |
02.07.2015      15:19
A A

V Info centru Preddvor na ogled razstavi o Gradišču nad Bašljem in o 130. obletnici šolstva v Kokri


V okviru praznovanja občinskega praznika Občine Preddvor sta v Info centru Preddvor na ogled razstavi Gradišče - pozabljena utrdba in Obletnica - 130. letnica šolstva v Kokri. Razstava Gradišče bo v Info centru Preddvor odprta samo v času od 3. do 5. julija, razstava o šolstvu v Kokri pa preko celega poletja. Današnje odprtje razstav so z glasovi popestrile pevke Ženskega pevskega zbora Josipine Turnograjske DU Preddvor pod vodstvom dirigentke Mimice Roblek in ob spremljavi citrarke Francke Šavs in solistke Cirile Roblek. Nekaj foto utrinkov je v prilogi.


Deli:

O razstavi Gradišče - pozabljena utrdba:

Zavod za varstvo kulturne dediščine Slovenije je v sodelovanju z Gorenjskim muzejem in Narodnim muzejem Slovenije pripravil razstavo GRADIŠČE NAD BAŠLJEM – POZABLJENA UTRDBA in del te razstave  bo  prikazan v Info centru Preddvor. Severno od Kranja se pod mogočnimi pobočji Storžiča dviga 873 metrov visok hrib Gradišče nad Bašljem. Na njegovem naravno zavarovanem vrhu se pod površjem skrivajo razvaline poznoantične naselbine iz 5. in 6. stoletja. Te so ponekod prekrite z debelo žganinsko plastjo, ki vsebuje ostaline iz zgodnjega srednjega veka, tj. iz časa od konca 8. do začetka 10. stoletja. Arheološko najdišče Gradišče nad Bašljem, je v okviru projekta Cradles of European Culture – Francia Media skupaj z devetimi najdišči v drugih evropskih državah vključeno v pot Francia Media Heritage Route.


Za dodatne informacije vam je na voljo mag. Helena Krampl Nikač, svetovalka za turizem na Zavodu za turizem Preddvor, na telefonski številki 059/148-846.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo