Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
1°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

KMETJE V OBČINI PREDDVOR BODO DELEŽNI POMOČI ......


OBČINSKE

| |
01.10.2015      14:20
A A

KMETJE V OBČINI PREDDVOR BODO DELEŽNI POMOČI ZA OHRANJANJE IN RAZVOJ KMETIJSTVA


Sinoči (30. 9. 2015) so se na 8. redni seji sestali svetnice in svetniki Občinskega sveta Občine Preddvor. Obravnavali so 14 točk dnevnega reda.


Deli:

V prvi obravnavi sta bila  dopolnjena osnutka Odloka o občinskem podrobnem prostorskem načrtu (OPPN) za območje Tupaliče (EUP PR 12 - 1. faza) in Nova vas (EUP PR 51 - 1. faza). Pri osnutku besedila za Tupaliče je bilo največ pripomb glede poti, ki se uporablja za vleko lesa in poteka preko tega območja, za katerega se pripravlja OPPN. Pri dokončnem predlogu bo tako potrebno upoštevati tudi to dejstvo. Na odlok o občinskem podrobnem prostorskem načrtu za območje Nova vas, pa svetniki niso imeli pripomb in je bil soglasno potrjen za naslednjo obravnavo.     

V skrajšanem postopku so preddvorski svetnice in svetniki obravnavali Odlok o spremembi in dopolnitvi Odloka o proračunu Občine Preddvor za leto 2015. Razlog so večji izredni davčni prihodki v višini 380.000 evrov, ki se jih je izkoristilo za pokrivanje dodatnih dejavnosti v okviru projekta urejanja infrastrukture v občini. S tem je omogočeno dokončanje tega projekta že v letošnjem letu.

Odlok o javni gasilski službi in Odlok o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami v občini sta bila brez pripomb svetnikov sprejeta. Ena pomembnejših točk dnevnega reda je bil Pravilnik o dodelitvi pomoči za ohranjanje in spodbujanje razvoja kmetijstva, gozdarstva in podeželja v občini za programsko obdobje 2015-2020. Sprejem tega odloka omogoča izvedbo razpisa za dodelitev subvencij kmetom. Takoj po pridobitvi soglasja Ministrstva za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano,  bo objavljen in sredstva podeljena še v letošnjem letu. Na koncu so svetniki sprejeli še soglasje k sistemizaciji delovnih mest v vrtcu preddvorske občine, imenovali Florijana Bulovca kot predstavnika občine  v skupščino Komunale Kranj in pregledali zapisnike o delovanju odborov v zadnjem obdobju.  

Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavamarkobohinecdirektorobcinskeupraveobcinepreddvor.mp3
48316_izjavamarkobohinecdirektorobcinskeupraveobcinepreddvor.mp3 (2,06 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo