Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bo nastalo nekaj ploh in neviht. Zapihal bo veter severnih smeri. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 30 °C.
14°C | 28°C
sreda, 16.07.2018
14°C | 26°C
četrtek, 18.07.2018
13°C | 30°C
petek, 19.07.2018
14°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
15°C | 29°C
Opozorila
Torek, 17.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Občina Preddvor praznuje občinski praznik


OBČINSKE

| |
25.05.2017      15:14
A A

Občina Preddvor praznuje občinski praznikDeli:
Občina Preddvor od letos dalje občinski praznik praznuje 1. junija, na dan obletnice smrti Josipine Urbančič Turnograjske, prve slovenske pesnice, pripovednice in skladateljice, vse do njenega rojstnega dne, 9. julija, pa se bodo vrstile praznične prireditve.
Že to soboto, 27.5., bo slovesnost na Svetem Jakobu: sveto mašo za domovino bosta darovala kardinal dr. Franc Rode in preddvorski župnik Branko Setnikar. Po njej bodo blagoslov in primopredaja planinske koče v najem Planinskemu društvu Preddvor ter družabno srečanje.
Na dan občinskega praznika, 1. junija, bo ob 20.00 v Domu krajanov v Preddvoru Slavnostna akademija s spevoigro Kresniček, ki jo bodo uprizorili učenci OŠ Matije Valjavca Preddvor.
V nedeljo, 18. junija, bo na vaškem trgu pred cerkvijo že tradicionalni Semenj v Kokri.
V torek, 20. junija, bo ob 17.30 v Domu krajanov v Preddvoru prireditev ob 40. letnici preddvorskega vrtca Storžek. V soboto, 1. julija zvečer bo pod velikim šotorom v centru Preddvora glasbeni večer s 
Sejmarji iz Mengša ter veselica s Triom Šubic. V odmorih bo predstavitev društev (Plamenke, TD Kokra, Čebelarsko društvo Fran Lakmayer, Trio Horuk z Jezerskega,…). Povezovalka programa in animatorka bo Jasna Kuljaj.
Naslednji dan, v nedeljo, 2. julija, bo v šotoru in v centru vasi tradicionalni Petrov smn. Začel se bo po drugi maši z nastopom pevskega zbora Josipine Turnograjske, od 10.30 do večera bodo vabile stojnice, popoldne pa bosta povorka Folklornih skupin in Mednarodni folklorni festival. Zvečer bo veselica s člani ansambla Gašperja Seljaka, med odmorom pa skeč KUD-a Preddvor. Na ta dan bo v gostilni Majč potekal Mednarodni extempore in razstava slik. Povezovalka programa in animatorka Jana Jenko.
Za sklep letošnjih prireditev ob občinskem prazniku PD Preddvor prireja 3. tradicionalni pohod v Hudičev boršt, kjer bodo obeležili tretjo obletnico tamkajšnjega zavetišča.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo