Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 22.11.2017

pretežno oblačno
Danes bo na Primorskem in Notranjskem povečini oblačno, drugod bo prevladovalo deloma sončno vreme. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 15 °C.
-2°C | 12°C
četrtek, 23.11.2017
1°C | 13°C
petek, 24.11.2017
-2°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 11°C
nedelja, 26.11.2017
5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
12°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

OBČINA PREDDVOR 70 % ENERGIJSKO SAMOOSKRBNA...


OBČINSKE, VRTEC, SOSED SOSEDU, UČINKOVITA RABA ENERGIJE

| |
25.05.2015      11:26
A A

OBČINA PREDDVOR 70 % ENERGIJSKO SAMOOSKRBNA


Na prijateljskem obisku se je minuli petek v Preddvoru mudila delegacija iz sosednje Občine Železna Kapla. Župana obeh občin, Miran Zadnikar in Franc Jožef Smrtnik sta skupaj s sodelavci izmenjala izkušnje s področja energetske samooskrbe. Gostje so bili navdušeni nad ogledom prvega pasivnega lesenega vrtca v Sloveniji, ki ga je družba Jelovica, po zahtevah Eko sklada RS za pasivno gradnjo, zgradila prav v Preddvoru.


Delegacijo iz Železne Kaple je po vrtcu popeljala ravnateljica OŠ Matije Valjavca mag. Tea Dolinar (foto Media butik)
Delegacijo iz Železne Kaple je po vrtcu popeljala ravnateljica OŠ Matije Valjavca mag. Tea Dolinar (foto Media butik)
Deli:

Občina Preddvor se že dlje časa intenzivno ukvarja z aktivnostmi na področju obnovljivih virov in energetske samooskrbe občine. »Od leta 2002 imamo nov sistem daljinskega ogrevanja na lesno biomaso, imamo nekaj malih hidroelektrarn, na osnovni šoli in vrtcu sta dve sončni elektrarni. Občina Preddvor je skoraj 70 % energijsko samooskrbna. Naš cilj je, da nadaljujemo z idejami in se približamo 100 % samooskrbi z energijo,« pravi župan Občine Preddvor Miran Zadnikar. V sklopu občinske zelene usmeritve ima pomembno mesto pasivni vrtec, produkt Jelovice, ki je kot proizvajalec montažnih objektov zelo hitro zaznala potrebe časa in se preusmerila v visoko tehnološke produkte. Vrtec iz lesa in naravnih materialov ponuja prijetno in zdravo bivanje najmlajšim ter ustreza vsem zahtevam energijske učinkovitosti.    

 Nad njim je bil vidno navdušen župan Občine Železna Kapla Franc Jožef Smrtnik, tudi sam kmet, ki se ukvarja s predelavo lesa. »Pasivne hiše so naša prihodnost, varčevanje z energijo pa teme, s katerimi se v naši občini veliko ukvarjamo,« pravi Smrtnik, ki se je z delegacijo v Preddvor pripeljal z avtomobilom na električni pogon, ki ga morajo v občini uporabljati vsi javni delavci, politiki in župan. »V Železni Kapli imamo že od leta 1992 skoraj 90 % priključkov na daljinsko ogrevanje z lesnimi sekanci. Prejeli smo že več nagrad za inovativne rešitve s tega področja,« pravi župan Občine Železna Kapla, ki je po izkoriščanju obnovljivih virov, na evropskem nivoju, na visokem šestem mestu.

Glede na to, da v občinskih svetih obeh občin sedijo novi obrazi, željni medsosedskega sodelovanja, so se župana in svetniki razšli z obljubo, da bo podobnih srečanj in izmenjav mnenj v prihodnosti več. Nenazadnje je potrebno imeti s sosedi vedno dobre odnose, tako po osebni kot poslovni plati.

 

Saša Pivk Avsec
Odnosi z javnostmi za Občino Preddvor
Priloge:
Neznan tip datoteke
izjavamiranzadnikarzupanobcinepreddvor.mp3
41486_izjavamiranzadnikarzupanobcinepreddvor.mp3 (1,21 MB)
Neznan tip datoteke
izjavafrancjozefsmrtnikzupanobcinezeleznakapla.mp3
41486_izjavafrancjozefsmrtnikzupanobcinezeleznakapla.mp3 (1,14 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
November 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
22.11.2017
Danes ni dogodkov.
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
23.11.2017 | Ostalo
Arheološko predavanje: Nova odkritja v Tupaličah
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert Folklornega društva Preddvor
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert v znamenju praznovanja 65. letnice
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo