Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Zvečer bo oblačno s padavinami, tudi posameznimi nevihtami, ki bodo ponoči od zahoda slabele in do jutra že večinoma ponehale. Ponekod bo pihal severni veter, na Primorskem sprva močna burja, ki bo postopno slabela in do jutra ponehala. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 8, ob morju okoli 11 stopinj C.
5°C | 14°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
5°C | 18°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 17h
Zvečer bo na Primorskem pihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
5°C
14°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Natečaj za najboljše ljubezensko pismo med ......


OBČINSKE, OSNOVNA ŠOLA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
08.09.2015      12:18
A A

Natečaj za najboljše ljubezensko pismo med mladimi


KD JOSIPINE TURNOGRAJSKE in OBČINA PREDDVOR hodita Po sledeh Josipine Turnograjske in razpisujeta »NATEČAJ ZA NAJBOLJŠE LJUBEZENSKO PISMO MED MLADIMI V SLOVENIJI 2015«. Vabimo vas, da se nam pridružite in sodelujete na tradicionalnem 4. natečaju za najboljše ljubezensko pismo med mladimi v Sloveniji.


Natečaj za najboljše ljubezensko pismo med mladimi
Natečaj za najboljše ljubezensko pismo med mladimi
Deli:

Številne želje tako tekmovalcev kot mentorjev po njegovi ponovitvi so nas opogumile in vzpodbudile, da letos ponovno v sodelovanju z Občino Preddvor razpisujemo natečaj, ki je edini tovrstni v državi. Na sledeči način sledimo tudi naši prvi slovenski pesnici, pisateljici in skladateljici Josipini Urbančič Turnograjski, ki si jih je izmenjala s svojim zaročencem skupaj več kot 1000 ljubezenskih pisem. Tradicija pisanja pisem tako tudi v 21. stoletju med mladimi ni zamrla.

 

NAVODILA: V razpisu, ki je razdeljen na dve ločeni kategoriji (osnovnošolci in srednješolci), sodelujejo lahko učenci osnovnih (od 6. do 9. razreda) in srednjih šol. Ljubezensko pismo je lahko pisano na različen format papirja, prav tako so barva papirja in vsi ostali dodatki izbira avtorja pisma. Ljubezensko pismo naj obsega najmanj 800 in največ 3000 znakov (brez presledka) in je lahko napisano s pomočjo računalnika ali ročno. Vsebina mora biti v jedru vezana na ljubezensko tematiko (lahko je vezana na sodobni čas ali starejše obdobje), pri čemer bodo glavni kriteriji pri ocenjevanju: izvirnost besedila, prvoosebni pripovedovalec, bogastvo besedišča, doživljanje osebe, ki piše, in sama celovitost besedila.

 

Za najboljša tri ljubezenska pisma v kategoriji osnovnošolci in za najboljša pisma v kategoriji srednješolci so določene nagrade, in sicer bodo nagrajenci prejeli posebno priznanje, ročno izdelane peresnike iz 19. stoletja in bogate knjižne nagrade. Izdelke pošljite najkasneje do 16. oktobra 2015 na naslov: KD JOSIPINE TURNOGRAJSKE, MAČE 1, 4205 PREDDVOR, S PIPISOM »NAJ LJUBEZENSKO PISMO – OŠ« za osnovnošolce ali »NAJ LJUBEZENSKO PISMO – SŠ« za srednješolce. Komisija bo izdelke ocenila na osnovi literarne izvedbe (komisijo sestavljajo tri članice: pisateljica, publicistka in profesorica slovenskega jezika). Izdelkov, poslanih po 16. oktobru 2015, žal ne bomo več uvrstili v ocenjevalni del. Poslana ljubezenska pisma so lahko napisana tudi pod psevdonimom, vendar naj vsak udeleženec natečaja obvezno na poseben list pripiše svoje kontaktne podatke (ime, priimek, naslov in telefon). Ti podatki nam bodo služili izključno za posredovanje obvestila o prejemu nagrade. Svečana prireditev podelitve nagrad in razglasitve najboljšega ljubezenskega pisma v Sloveniji se bo odvijala 6. 11. 2015 ob 18. uri v dvorani Kulturnega doma v Preddvoru.
Za morebitna dodatna pojasnila smo vam na voljo na info@kdjt.si. Želimo vam veliko ustvarjalnega duha in se veselimo vaših ljubezenskih pisem.

 

ddr. Mira Delavec Touhami, predsednica KD Josipine Turnograjske
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo