Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

delno oblačno
Danes bo delno jasno, zjutraj in deloma dopoldne bo po nekaterih nižinah v notranjosti Slovenije nizka oblačnost. Popoldne bo predvsem v hribovitem svetu nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 28 °C.
12°C | 27°C
nedelja, 25.05.2018
13°C | 25°C
ponedeljek, 27.05.2018
13°C | 28°C
torek, 28.05.2018
15°C | 28°C
sreda, 29.05.2018
16°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
27°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kardinal Rode na Svetem Jakobu


OBČINSKE, VERSKE

| |
27.05.2017      18:52
A A

Kardinal Rode na Svetem Jakobu


Sveti Jakob nad Preddvorom, 27. 5. 2017 – Danes je bila na Svetem Jakobu nad Preddvorom osrednja slovesnost ob prazniku Občine Preddvor: kardinal dr. Franc Rode in preddvorski župnik Branko Setnikar sta darovala sveto mašo za domovino, po njej pa je bil blagoslov in primopredaja planinske koče v najem Planinskemu društvu Preddvor.


Kardinal dr. Franc Rode med sveto mašo na Jakobu
Kardinal dr. Franc Rode med sveto mašo na Jakobu
Deli:

Kardinal Rode je med mašo za domovino pozdravil zbrane romarje in turiste v čudovitem koncu naše lepe Slovenije. Izrazil je prošnje, da bi Bog našo domovino blagoslovil, varoval nevarnosti in ji nakazal pot resničnega napredka, da bi bila vera v našem narodu močna in da bi ji tudi prihodnji rodovi ostali zvesti.
Župan Miran Zadnikar se je visokemu cerkvenemu dostojanstveniku zahvalil za obisk, darilo pa so mu izročile kmečke žene. Le-te bodo spekle tudi potico za papeža Frančiška, za katero je kardinal obljubil, da bo v sredo zjutraj prišla v prave roke  ter poudaril, da bo sveti oče nedvomno vesel in hvaležen za to pozornost iz Slovenije, ki jo ima v svojem srcu.

»Mislim, da je danes toliko pozitivne energije v Božji prisotnosti, da moramo to še posebej zaznamovati, za  zanamce, za obiskovalce Svetega Jakoba,« pa dejal župan Zadnikar ter zaprosil kardinala, da blagoslovi kipec svetega Jakoba, zavetnika romanja, ki bo varoval vse naše poti, katerega skupaj z župnikom podarjata koči. Na podstavku je zapisano posvetilo, povzeto po svetopisemskem možu Jakobu: »Hodim po poti, s katere se ne bom vrnil.« - besede izbrane v razmislek vsem nam.
Poleg tega so blagoslovili tudi opravljena dela ter planinsko kočo, ki jo je Občina Preddvor danes izročila v najem Planinskemu društvu. Slovesnosti je sledilo družabno srečanje vseh ljudi dobre volje in planincev.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo