Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
1°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 21°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 17°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Humanitarna prireditev Košnikova gostilna pod ......


OBČINSKE

| |
23.05.2014      13:20
A A

Humanitarna prireditev Košnikova gostilna pod Zaplato dosegla svoj namen


15.000 PROSTOVOLJCEV OPRAVILO VEČ KOT POL MILIJONA UR


Deli:

Preddvor, 22. maj 2014 – Z nocojšnjim humanitarnim koncertom se je v Preddvoru začela tradicionalna prireditev PRAZNIK GLASBE IN VESELJA – PREDDVOR 2014, ki jo Agencija Media butik v sodelovanju z Občino Preddvor pripravlja že sedmo leto zapored. Košnikova gostilna pod Zaplato je v velikem šotoru na dvorišču podjetja Jelovica nasmejala občinstvo, ki je z nakupom vstopnice pripomoglo k nudenju pomoči potrebnim. Pod okriljem Območnega združenja Rdečega križa Kranj, ki je bil ob pomoči Občine Preddvor organizator koncerta, trenutno pomagajo 2.300 družinskim članom, na ravni države pa je že 156.442 prejemnikov pomoči Rdečega križa, ki je lani razdelil več kot milijon paketov hrane. 

„V teh časih je zelo pomembno in potrebno, da se 15.000 prostovoljcem, ki so lani opravili več kot 560 tisoč ur iskreno zahvalim in vabim, da se nam pridružijo tudi novi,“ je zbrane nagovoril dr. Danijel Starman, generalni sekretar Rdečega križa Slovenije. Povedal je še, da so s pomočjo iz blagovnih rezerv in sredstvi, ki jih sicer Rdeči križ razdeli skozi vse leto vsaj malo napolnili skladišča in bo tako lažje počakati na jesen, ko bo prispela nova pošiljka hrane iz evropskega ukrepa (izjava dr. Danijel Starman 30'' mp3).

Število ljudi, ki trkajo na vrata Območnega združenja Rdečega križa Kranj se prav tako povečuje, je zaskrbljeno povedal predsednik združenja Marjan Gantar. „Trenutno pomagamo 2.300 družinskim članom, v primerjavi z lanskim letom se je številka povečala za 20 odstotkov, vsak dan pa prihajajo novi obrazi, ki prosijo za pomoč. Žal tudi taki, ki še imajo službe, pa zaradi nizkih dohodkov in kreditov ne zmorejo več preživeti družine.“ (izjava Marjan Gantar 39'' mp3)

Predsednik Območnega združenja Rdečega križa Kranj Marjan Gantar in generalni sekretar Rdečega križa Slovenije dr. Danijel Starman sta humanitarni koncert Košnikova gostilna pod Zaplato izkoristila tudi za zahvalo prostovoljcem, ki so aktivno sodelovali pri odpravi posledic ledene ujme v dolini Kokre. Tako so Krajevni odbori Rdečega križa Preddvor, Bela – Bašelj, Kokra in Jezersko prejeli bronasti znak RKS, župan Občine Preddvor Miran Zadnikar pa srebrni znak Rdečega križa Slovenije. 

V Košnikovi gostilni je imel glavno besedo Košnikov ata, ki ga že desetletja upodablja Mito Trefalt, za glasbeno spremljavo pa je skrbel ansambel Dor ma cajt. Občinstvo se je nasmejalo hudomušni pripovedi vaškega posebneža iz Zaloga, ki je imel ob sebi domače muzikante, ki jih je bilo nekoč v vsaki gostilni polno. 

 

Program prireditve Praznik glasbe in veselja – Preddvor 2014 se nadaljuje v petek, 23. maja, ko bo za zabavo skrbela skupina Mambo kings, v soboto bosta igrala ansambla Nemir in Rok'n'band, nedeljsko dogajanje pa se začne že ob 15. uri z nastopom Tria Žana Urbanca s pevko in nadaljuje ob 16. uri s predizborom 12 ansamblov za najstarejši festival slovenske domače glasbe – Ptujski festival. V nedeljo bo tudi bogata ponudba na domačih stojnicah, lepe nagrade za obiskovalce in animacija za otroke. V nedeljo je vstop prost. 

Dobrodošli v Preddvoru na Prazniku glasbe in veselja,

Saša Pivk Avsec 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27
18.10.2017
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo