Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, predvsem na vzhodu in severu pa delno jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 10, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 0 °C.
-2°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
4°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-5°C | 5°C
Opozorila
Sreda, 22.11.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-2°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

FIZIOTERAPIJA V PREDDVORU SPREJELA PRVE ......


OBČINSKE, ZAVODI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
09.02.2015      16:39
A A

FIZIOTERAPIJA V PREDDVORU SPREJELA PRVE PACIENTE


Po skoraj petih letih od odprtja novega zdravstvenega doma v Preddvoru, so se z današnjim uradnim odprtjem fizioterapije in referenčne ambulante zapolnili vsi prostori objekta, v katerih se opravlja sorodna dejavnost. Investicija v nove prostore znaša 20.000 evrov. Polovico sredstev, s katerimi so bila opravljena gradbeno inštalacijska dela prispeva Občina Preddvor, stroške opreme in medicinskih aparatov pa krije Osnovno zdravstvo Gorenjske. Poleg fizioterapije in referenčne ambulante v Zdravstvenem domu delujejo ambulanta splošne medicine, zobozdravstvena ordinacija in Lekarna.


Prostori fizioterapije (foto: Media butik)
Prostori fizioterapije (foto: Media butik)
Deli:

Težko smo čakali prostore fizioterapije in referenčne ambulante v Preddvoru. Želim, da jih občani s pridom uporabljajo, da bodo v kraju tudi ostali,“ je v krajši slovesnosti povedal župan Občine Preddvor Miran Zadnikar. Pacientom iz Preddvora, Jezerskega in okoliških vasi se ne bo več potrebno voziti na fizioterapije v Kranj, Cerklje, Šenčur, saj bodo strokovne obravnave deležni v domačem kraju. „Pacientom bodo na voljo različne storitve fizioterapije, od klasične terapije, ki jo potrebujejo poškodovanci manjka edino laser. Obravnavani bodo individualno, kar pomeni, da bodo v eni ambulanti, z eno terapevtko opravili vse predpisane terapije, kar je velika prednost zanje,“ je povedala direktorica Zdravstvenega doma Kranj Lili Gantar Žura, dr. med. spec. spl. in urg. med. Fizioterapevtka Lucija Kern je prve paciente sprejela že prejšnji ponedeljek. „Zanimanja je bilo že na samem začetku veliko, delala sem na polno in ni bilo kaj veliko časa za uvajanje v novo okolje.“ Pacientom bo na voljo osem ur dnevno, od ponedeljka do petka. Preddvorsko ambulanto splošne medicine obiskuje okrog 1.650 pacientov. „Med pacienti je veliko starostnikov, ki jim bo fizioterapija v domačem kraju zmanjšala veliko skrbi in skrajšala poti,“ je dodala splošna zdravnica v preddvorskem Zdravstvenem domu Nataša Kern, dr. med. spec. druž. med. Še boljša zdravstvena oskrba jim bo odslej nudena v referenčni ambulanti. V njej bo bolnike s kroničnimi boleznimi enkrat mesečno oziroma po potrebi obravnavala diplomirana medicinska sestra.

 

Saša Pivk Avsec
Odnosi z javnostmi za Občino Preddvor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Preddvor
Občina Preddvor
Dvorski trg 10
Tel:(04) 275 10 00
Koledar dogodkov Preglej vse
November 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com
02.12.2017 | Kultura
Predstavitev knjige Pod gorami
23.11.2017 | Ostalo
Arheološko predavanje: Nova odkritja v Tupaličah
25.11.2017 | Tečaji in delavnice
Bralnca urica
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert Folklornega društva Preddvor
26.11.2017 | Kultura
Letni koncert v znamenju praznovanja 65. letnice
29.11.2017 | Tečaji in delavnice
Karierni sejem MojeDelo.com

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo