Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

oblačno
Popoldne bo na vzhodu sprva še sončno in vroče, drugod bo spremenljivo oblačno. Krajevne padavine, deloma nevihte se bodo krepile in postopno širile proti vzhodu. Pihal bo južni do jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 23 do 30, na vzhodu do 32 stopinj C.
16°C | 26°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
sobota, 01.07.2017
15°C | 24°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 24°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 13h
Danes popoldne in zvečer bodo nastale močnejše nevihte, ob prehodu vremenske fronte v noči na četrtek pa bodo ob nevihtah krajevna neurja predvsem z nalivi in močnejšimi sunki vetra.
16°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

FIZIOTERAPIJA V PREDDVORU SPREJELA PRVE ......


OBČINSKE, ZAVODI, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
09.02.2015      16:39
A A

FIZIOTERAPIJA V PREDDVORU SPREJELA PRVE PACIENTE


Po skoraj petih letih od odprtja novega zdravstvenega doma v Preddvoru, so se z današnjim uradnim odprtjem fizioterapije in referenčne ambulante zapolnili vsi prostori objekta, v katerih se opravlja sorodna dejavnost. Investicija v nove prostore znaša 20.000 evrov. Polovico sredstev, s katerimi so bila opravljena gradbeno inštalacijska dela prispeva Občina Preddvor, stroške opreme in medicinskih aparatov pa krije Osnovno zdravstvo Gorenjske. Poleg fizioterapije in referenčne ambulante v Zdravstvenem domu delujejo ambulanta splošne medicine, zobozdravstvena ordinacija in Lekarna.


Prostori fizioterapije (foto: Media butik)
Prostori fizioterapije (foto: Media butik)
Deli:

Težko smo čakali prostore fizioterapije in referenčne ambulante v Preddvoru. Želim, da jih občani s pridom uporabljajo, da bodo v kraju tudi ostali,“ je v krajši slovesnosti povedal župan Občine Preddvor Miran Zadnikar. Pacientom iz Preddvora, Jezerskega in okoliških vasi se ne bo več potrebno voziti na fizioterapije v Kranj, Cerklje, Šenčur, saj bodo strokovne obravnave deležni v domačem kraju. „Pacientom bodo na voljo različne storitve fizioterapije, od klasične terapije, ki jo potrebujejo poškodovanci manjka edino laser. Obravnavani bodo individualno, kar pomeni, da bodo v eni ambulanti, z eno terapevtko opravili vse predpisane terapije, kar je velika prednost zanje,“ je povedala direktorica Zdravstvenega doma Kranj Lili Gantar Žura, dr. med. spec. spl. in urg. med. Fizioterapevtka Lucija Kern je prve paciente sprejela že prejšnji ponedeljek. „Zanimanja je bilo že na samem začetku veliko, delala sem na polno in ni bilo kaj veliko časa za uvajanje v novo okolje.“ Pacientom bo na voljo osem ur dnevno, od ponedeljka do petka. Preddvorsko ambulanto splošne medicine obiskuje okrog 1.650 pacientov. „Med pacienti je veliko starostnikov, ki jim bo fizioterapija v domačem kraju zmanjšala veliko skrbi in skrajšala poti,“ je dodala splošna zdravnica v preddvorskem Zdravstvenem domu Nataša Kern, dr. med. spec. druž. med. Še boljša zdravstvena oskrba jim bo odslej nudena v referenčni ambulanti. V njej bo bolnike s kroničnimi boleznimi enkrat mesečno oziroma po potrebi obravnavala diplomirana medicinska sestra.

 

Saša Pivk Avsec
Odnosi z javnostmi za Občino Preddvor
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n
02.07.2017 | Kultura
11. MEDNARODNI FOLKLORNI FESTIVAL
01.07.201 | Šport
Planinski izlet na Kamniti lovec/Cima del Cacciatore (2071m)
01.07.2017 | Tečaji in delavnice
Sobotna bralna urica
01.07.2017 | Družabni dogodki
Glasbeni večer
02.07.201 | Umetnost
7. mednarodni ex tempore
02.07.2017 | Družabni dogodki
Kulturni dan: Petrov sm´n

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo