Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
15°C
-6°C
JUTRI
15°C
-6°C

PRIŽIG LUČK V BAŠLJU

Kot je v Bašlju navada, smo se ponovno, po nekaj letnem premoru 17. 12. ob 17. uri zbrali na začetku vasi (na novem križišču) ter prižgali lučke na smreki, ki so jo to leto darovali v REBRU.

Moški so s skupnimi močmi uredili vse, kar je bilo za to potrebno, ženske pa so spekle razne dobrote. Ob smreki so otroci in vsi prisotni z njimi zapeli nekaj božičnih in novoletnih pesmi ... bilo je pravljično. Po tem smo se peš z laternicami, katere so otroci sami naredili na delavnicah, podali okoli Bašlja in pri znamenju Rabarbare na križišču zopet zapeli par pesmi, nato pa odšli do Brunarice, kjer nas je čakalo kuhano vino, čaj in razne dobrote.

Fantje in poročeni so se pomerili ob novem ruskem kegljišč, ki so nam ga naredili veterani PGD Preddvor. To prižiganje bomo ohranjali še naprej, kajti kar nekaj se jih je javilo, da podarijo smreke za naslednja leta. Hvala Bašljani.


24.12 ob 23.00 zbor pred Brunarico in pohod k ponočnici

26.12 ob 14.00 prihod Božička v Brunarico in igrica

Lepo vabljeni!

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!