Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
4°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 16°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
18°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Delavnica izdelovanja adventnih venčkov


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
28.11.2016      13:58
A A

Delavnica izdelovanja adventnih venčkovDeli:

Adventni venček je nepogrešljiv predbožični dodatek našega doma. Obvezno mora imeti štiri sveče za štiri nedelje pred božičem, ko so sveti kralji potovali na Jezusovo rojstvo. Krasi nam božično mizo. Barva adventa je vijolična, kar pomeni barva spokojnosti in pričakovanja.

 

Tako smo se člani Turističnega društva Kokra zbrali v petek, 25. 11., v učilnici šole Kokra. Med nami je bila tudi ga. Nada Kolarič, aranžerka, ki nas je učila izdelovati adventne venčke za na mizo, za na vrata in namizne dekoracije. S seboj smo prinesli zelenje (tisa, cipresa, jelka, mah) in pa obode iz slame, ki smo jih uporabili že lansko leto. S trakovi in mašnami, svečkami, storži in lepimi okraski smo uspeli izdelati čudovite adventne venčke, ki smo jih v nedeljo nesli k blagoslovu.

 

Zapisala: Jana Žebovec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo