Logo MojaObčina.si

Preddvor

JUTRI
22°C
8°C
SOB.
24°C
10°C
Deli
2628

Žalna komemoracija v počastitev dneva spomina na mrtve

V petek, 26. oktobra je bila pred spomenikom žrtvam NOB na pokopališču v Preddvoru komemoracija v počastitev dneva spomina na mrtve, ki jo je organizirala Občinska organizacija zveze borcev za vrednote NOB Preddvor. Zbrane je pozdravila predstavnica organizacije Mirjana Črnac. »Zakaj je smrt? Zakaj minljivost? Zakaj ostanejo le spomini? V dneh pred prvim novembrom so ta vprašanja v srcih ljudi še bolj glasna. Prav zato žalno komemoracijo posvečamo spominu na vse pokojne, ki počivajo na tem pokopališču, ter druge rajne, ki so s svojimi življenji ustvarjali današnji svet, naš mir, našo svobodo,«  je dejala, nagovor pa sklenila z recitalom, da je sredi krivic in vojska treba mnogo preprostih besed, kakor so kruh, ljubezen, dobrota, da ne bi slepi v temi na križpotjih zašli s pravega pota. V kulturnem programu so s petjem, deklamacijami in inštrumentalnimi melodijami nastopili učenci OŠ Matije Valjavca Preddvor z mentoricama Ireno Varl Peneš in Petro Lombar Premru. Spomin na preminule v krutem času druge svetovne vojne so počastili delegati občinske organizacije zveze borcev za vrednote NOB Preddvor s polaganjem venca ter praporščaki.
P.L.Premru
Foto: S. Prezelj

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi