Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

pretežno oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
2°C | 7°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 7°C
sobota, 24.11.2018
6°C | 11°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
7°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Žalna komemoracija v počastitev dneva spomina ......


KULTURA, DOGODKI

| |
28.10.2018      11:53
A A

Žalna komemoracija v počastitev dneva spomina na mrtveDeli:

V petek, 26. oktobra je bila pred spomenikom žrtvam NOB na pokopališču v Preddvoru komemoracija v počastitev dneva spomina na mrtve, ki jo je organizirala Občinska organizacija zveze borcev za vrednote NOB Preddvor. Zbrane je pozdravila predstavnica organizacije Mirjana Črnac. »Zakaj je smrt? Zakaj minljivost? Zakaj ostanejo le spomini? V dneh pred prvim novembrom so ta vprašanja v srcih ljudi še bolj glasna. Prav zato žalno komemoracijo posvečamo spominu na vse pokojne, ki počivajo na tem pokopališču, ter druge rajne, ki so s svojimi življenji ustvarjali današnji svet, naš mir, našo svobodo,«  je dejala, nagovor pa sklenila z recitalom, da je sredi krivic in vojska treba mnogo preprostih besed, kakor so kruh, ljubezen, dobrota, da ne bi slepi v temi na križpotjih zašli s pravega pota. V kulturnem programu so s petjem, deklamacijami in inštrumentalnimi melodijami nastopili učenci OŠ Matije Valjavca Preddvor z mentoricama Ireno Varl Peneš in Petro Lombar Premru. Spomin na preminule v krutem času druge svetovne vojne so počastili delegati občinske organizacije zveze borcev za vrednote NOB Preddvor s polaganjem venca ter praporščaki.
P.L.Premru
Foto: S. Prezelj
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI OO ZB za vrednote NOB Preddvor? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
November 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.11.2018
Danes ni dogodkov.
27.11.2018 | Šole in vrtci
NOVOLETNA TRŽNICA OŠ PREDDVOR

Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo