Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, drugod delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Predvsem v hribovitem svetu bo nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 29 °C.
12°C | 26°C
nedelja, 27.05.2018
14°C | 26°C
ponedeljek, 28.05.2018
14°C | 28°C
torek, 29.05.2018
16°C | 27°C
sreda, 30.05.2018
14°C | 27°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Smeh je najboljša terapija na svetu


UMETNOST

| |
27.09.2017      13:01
A A

Smeh je najboljša terapija na svetu


V Kulturni hram Ignacija Borštnika Cerklje ponovno prihajajo znani in priznani gledališki obrazi. Z oktobrom se namreč začenja jubilejna, peta sezona gledališkega abonmaja Nasmejmo se, v kateri bo ljubitelje dobre komedije nasmejalo šest predstav poklicnih gledaliških ustvarjalcev.


Psihoterapevtka (Tanja Ribič) bo reševala zakon zakoncev Dorek (Tjaša Železnik, Uroš Smolej)
Psihoterapevtka (Tanja Ribič) bo reševala zakon zakoncev Dorek (Tjaša Železnik, Uroš Smolej)
Deli:

Prva gledališka zgodba z naslovom Čudežna terapija prihaja iz Mestnega gledališča ljubljanskega. V njej bo uglajena in obupana psihoterapevtka (Tanja Ribič) poskušala rešiti zavožen zakon zakoncev Dorek (Tjaša Železnik, Uroš Smolej). Ali bodo njene metode uspešne boste lahko izvedeli že naslednji teden. Predstava bo na sporedu v četrtek, 5. oktobra, ob 20. uri, na voljo pa je še nekaj vstopnic za izven.

Sledila bo predstava SiTi Teatra Še vedno mame, pod katere režijo se podpisuje odličen igralec in režiser Uroš Fürst. Po decembrskem premoru bo na ogled producentski prvenec zavoda Smejmo se, vsemogočna komedija Buh pomagej. Gledališka uspešnica, v kateri gostilničar Marko in pogrebnik Tuljo rešujeta svet pred vesoljnim potopom, je zgolj v nekaj mesecih doživela več kot dvajset ponovitev in je v prihajajoči sezoni uvrščena v abonmajski program številnih kulturnih ustanov širom Slovenije. V mesecu kulture bo na sporedu komična drama Boksarsko srce, v kateri Domen in Iztok Valič v želji po uresničitvi sanj presegata  prepad med generacijami. Naslednji dve predstavi prihajata iz Gledališča Koper. Marca bodo v idilični hišici na podeželju postregli s (Totalno) katastrofalno večerjo v režiji Sama M. Strelca, abonmajski program pa sklenili s poklonom velikemu gledališkemu ustvarjalcu Gašperju Tiču. Zaključna predstava, glasbena komedija z naslovom Trio je namreč njegova mojstrovina, napisana v rimah in narečno obarvanih dialogih, občinstvu pa nadvse všečna tudi zaradi izvirnih priredb znanih napevov in popevk od petdesetih let dalje.

 

Vsi dobre volje željni se še vedno lahko pridružite nasmejani gledališki druščini. Več informacij vas čaka na spletni strani www.nasmejmo.se in telefonski številki 051 606 220.
Povezave:www.nasmejmo.se
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PIJAR, JANJA REHBERGER CERKVENIK S.P., PRODUKCIJA, ORGANIZACIJA, PR DOGODKOV? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo