Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Zvečer bo pretežno jasno, ponoči pa se bo postopno pooblačilo. Zjutraj bo v severnih in ponekod v zahodnih krajih začelo deževati, sprva bo lahko kje tudi zagrmelo. Jutranje temperature bodo od 12 do 17, na Primorskem od 17 do okoli 20 °C.
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 24°C
ponedeljek, 24.09.2018
10°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 14°C
Opozorila
Petek, 21.9.2018 ob 16h
Jutri dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Pod gorami - Folklorne in spominske pripovedi ......


KULTURA

| |
25.10.2017      20:59
A A

Pod gorami - Folklorne in spominske pripovedi iz krajev pod Dobrčo, Kriško goro, Storžičem in KrvavcemDeli:

Pod okriljem Gorenjskega muzeja je bila v četrtek, 26. oktobra 2017, ob 18.uri v Vojnomirovi dvorani Ulrichove hiše v Kranju predstavitev knjige Pod gorami - Folklorne in spominske pripovedi iz krajev pod Dobrčo, Kriško goro, Storžičem in Krvavcem, ki je poleti izšla v zbirki Glasovi pri Založbi ZRC SAZU. 

Knjiga Pod gorami je po obrokih nastajala skoraj 30 let, vsebuje 526 folklornih in spominskih pripovedi, posebnost pa so v narečju zapisane zgodbe. Zanjo se je trudilo 45 zapisovalcev in zapisovalk z območja sedmih gorenjskih občin Naklo, Tržič, Preddvor, Kranj, Šenčur, Cerklje in Komenda – zgodbe z območja Preddvora in okoliških vasi so zbirale in zapisovale Anica Arh, Petra Lombar Premru in Francka Planinc. Strokovna urednica in mentorica knjige je ddr. Marija Stanonik, uredil, ilustriral in strokovno pregledal pa jo je Miha Mohor.

Predstavitev knjige Pod gorami  bo v bližnji prihodnosti tudi v Preddvoru.

Izid knjige so omogočili: Občina Preddvor, Občina Tržič, Turistično društvo Naklo, Kulturno društvo TABOR Podbrezje in Zavarovalnica Triglav.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Preddvor!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.

Radio v živo