Logo MojaObčina.si
DANES
23°C
10°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

Kolesarjenje DU Preddvor

Kolesarska sezona je v razcvetu, zato se tudi upokojenci že tri tedne veselimo sredinih dopoldnevov, ko se odpravimo na pot. Vsako sredo ob devetih se izpred centra Preddvora odpeljemo novim kilometrom nasproti. Nekateri daljšim in drugi krajšim razdaljam, a pomembno je, da sploh kolesarimo. Poleg gibanja se vsi veselimo tudi druženja, pogovora in izmenjave predvsem koristnih informacij. Seveda ne manjka tudi veselih debat in vicev, k popestrijo počitek ob kavici. Doslej smo se zapeljali proti Trsteniku in navzdol na Mlako ter Šenčur, Križem, Brniku in Cerkljam. Z vsakim tednom razdaljo povečamo za kakšen kilometer. Tudi vreme nas je uslišalo in začelo deževati šele, ko so bili naši navadni ali električni konjički že pod streho.

Čakajo nas še razdalje v druge dele Gorenjske, tudi z vožnjo v Kamniško Bistrico in vzponom na Jezersko. Vabljeni, da se nam pridružite na naših poteh vsako sredo ob deveti uri pred gradom sredi Preddvora.

 

Besedilo in slika: mag. Franceska Žumer

Oglejte si tudi