Logo MojaObčina.si

Preddvor

DANES
18°C
6°C
JUTRI
19°C
6°C
Deli

Obeta se sanacija Šolske ulice

Preddvor, 17. aprila 2020 – Šolska ulica v Preddvoru - vsaj v času običajnega šolskega ritma – velja za enega najbolj problematičnih prometnih odsekov v občini. Gost promet in avtobusi pogosto povzročajo zastoje, nemalokrat pa vozila ob srečevanju zapeljejo na pločnik. Zato Občina Preddvor v bližnji prihodnosti na tem odseku načrtuje sanacijo. Z namenom priprave projektne dokumentacije zanjo so pristojni na občini skupaj s projektantom ter strokovnjakom gradbene stroke v tem tednu že izvršili ogled terena. Predvidena je celotna prenova pločnika, zoženje pločnika na račun širše ceste ter zamenjava fekalne kanalizacije. Prenovil se bo cestni ustroj, predhodno pa pregledale oziroma posnele cevi zacevljenega grabna, da se ugotovi ali bo potrebno menjati cevi ter urediti križišče na uvozu k vrtcu. Cesto bodo uredili do križišča za Novo vas pri Majču, kjer načrtujejo zamenjavo asfalta. V letošnjem letu je predviden le projekt, gradnja pa prihodnje leto.

Klavdija Zima, dipl.upr.org.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi