Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
4°C
-2°C
JUTRI
4°C
0°C

Rdeči križ Slovenije je edini, ki izdaja veljavna potrdila o opravljenih tečajih in izpitih iz prve pomoči

Žalec, 11. 11. 2019 - Rdeči križ Slovenije po Zakonu o Rdečem križu Slovenije med drugim organizira tečaje in izpite iz prve pomoči in o tem izdaja listine in potrdila. To dejavnost izvajajo tudi drugi, ki delujejo v nasprotju z zakonom.

Tečaje in izpite iz prve pomoči morajo pred začetkom vožnje v avtošolah opraviti vsi bodoči vozniki motornih vozil, vsakih 5 let pa tudi zaposleni v organizacijah. To dejavnost opravljajo tudi ostala podjetja, kar je v nasprotju z zakonom in kaznivo. Ustreznost izdanih potrdil nadzira inšpektorat za delo, ki organizacijo, v kateri zaposleni niso opravili tečajev in izpitov iz prve pomoči v RKS, kaznuje.

 

V okviru Rdečega križa Slovenije izvaja tečaje in izpite 56 območnih združenj, na našem območju RKS – Območno združenje Žalec.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi