Logo MojaObčina.si
DANES
33°C
16°C
JUTRI
34°C
17°C
Oceni objavo

Zaključek bralnega projekta Mali Savinjčani beremo v Preboldu

Zaključek bralnega projekta Mali Savinjčani beremo v Preboldu


V četrtek, 18. aprila 2024, je bilo v Dvorani Prebold slovesno, imenitno in veselo. Uspešno smo namreč zaključili 11. sezono projekta branja Mali Savinjčani beremo, ki je potekal v organizaciji Medobčinske splošne knjižnice Žalec (enota Prebold) in Vrtca Prebold, v njem pa so sodelovali kar 104 mladi bralci pod mentorstvom 11 vzgojiteljic in vzgojitelja. Otroke, njihove starše, skrbnike in vse, ki so nadobudneže spodbujali pri branju in ustvarjanju, so uvodoma nagovorili župan Občine Prebold mag. Marko Repnik, ravnateljica Osnovne šole Prebold Vesna Halužan in direktorica Medobčinske splošne knjižnice Žalec Jolanda Železnik. Izvirno gledališko predstavo z naslovom Gospodična pospravlja je odigrala gledališka skupina Kulturno-umetniškega društva Svoboda Prebold, za odrsko uprizoritev jo je pripravila Marija Petrovec. Dogodek je povezovala knjižničarka mag. Lea Felicijan. Mladi bralci so bili za vedoželjno spoznavanje sveta knjig in modrosti, zapisanih v njih, nagrajeni z medaljami, ki so jih prejeli iz rok župana ob pomoči knjižničarke Tine Štrajher. Tako smo ponovno stkali mrežo povezovanja, sodelovanja in skupnega prizadevanja, da našim majhnim ljudem pomagamo zrasti v veliki svet. Knjižnica kot zakladnica znanja in branja naj jim vedno predstavlja še eno izmed mnogih oken v svet širjenja domišljije in novih obzorij.


Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Tina Uranko

Oglejte si tudi