Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno, predvsem v Prekmurju bo še možna jutranja megla. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
8°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
6°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 5h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer na Zofi: Žiga Hriberšek


KULTURA

| |
17.04.2015      10:43
A A

Večer na Zofi: Žiga Hriberšek


V torek, 14. aprila 2015, je v Občinski knjižnici Prebold potekal 19. Večer na Zofi. Marko Repnik je gostil domačina, nadarjenega mladega slikarja Žiga Hriberška, diplomanta slikarstva na Akademiji za likovno umetnost v Ljubljani. Prireditve se je udeležil tudi župan Občine Prebold Vinko Debelak.


Deli:

Žiga Hriberšek je stopnišče preboldske knjižnice pred leti obogatil s stensko poslikavo, na kateri je upodobljena deklica s knjigo – bralci so ji nadeli ime Zarja. Sicer je Hriberšek izjemen avtor portretov. Največji uspeh je dosegel na tekmovanju Derwent Art Prize, ko je med skoraj 4000 ustvarjalci z vsega sveta za stvaritev Iskanje izgubljenega časa zasedel šesto mesto. Gre za 420 sličic, izsekov iz vsakdanjega življenja, ki jih je sestavil kot mozaik v velikosti 3,20 m x 2,10 m, predstavljajo pa njegov avtoportret. Je tudi avtor slik za letošnji zanimiv letni koledar Občine Prebold – za vsak mesec je ujel trenutek časa krajevnega dogajanja. Slike so bile prodane na dražbi v sklopu nastajajočega združenja Preboldska mladina, Žiga je ustanovni član in gonilna sila.

Hriberšek je v zanimivem pogovoru povedal, da s svojim delom ves čas išče samega sebe, kar mu omogoča proces ustvarjanja. Njegove mojstrovine nastajajo ob glasbi ali poslušanju zvočnih knjig, pri čemer ugotavlja, da so umetnosti med seboj zelo povezane. Izvirni umetnik je preboldsko knjižnico poleg pogovora obogatil še z deli, ki še niso bila videna. Obiskovalci si ta teden lahko ogledajo njegovo izpitno delo, veliko sliko, ki je moderna predelava slike Maratova smrt slikarja Jacquesa Louisa Davida. Prav tako je na ogled serija ilustracij za zgoščenko vokalne skupine Gallina.    

 

Avtorica članka: Lea Felicijan

Avtor fotografij: Ivan Lipičnik

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.