Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
31°C
14°C
JUTRI
33°C
15°C

Prvošolci v Občinski knjižnici Prebold

Krepko smo že zakorakali v novo šolsko leto in šolarji že vedoželjno srkajo nova znanja. Tudi radovedni prvošolci Osnovne šole Prebold se pridno učijo, spoznali so nove prijatelje. Da so naše najboljše prijateljice lahko tudi knjige, pa so spoznali v torek, 8., in sredo, 9. oktobra 2019, ko so v spremstvu učiteljic Irene Vovk Artelj, Ide Strožer, Anje Celinšek in Nike Kolenc obiskali Občinsko knjižnico Prebold. Knjižničarka Lea Felicijan je 61 mladim nadobudnežem predstavila, kako prijetno je lahko v kulturni ustanovi, v kateri domujejo knjige. Izvedeli so, kako se včlanijo v knjižnico, kdaj v njej potekajo pravljične ure in ustvarjalne delavnice, kaj vse lahko v knjižnici počnejo. Z zanimanjem so prisluhnili zgodbici o nagajivem kužku Rokiju, ki ga rumena ptička učiteljica popelje v svet črk, besed in branja. Kužek spozna, da je poslušanje in branje zelo zanimivo, osupljivo, odpira nova obzorja, spet in spet. Ob koncu je vsak prvošolec prejel drobno pozornost, in sicer svinčnik s prikupno figurico ter logotipom knjižnice.

Besedilo: Lea Felicijan
Fotografije: Nika Kolenc, Ida Strožer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi