Logo MojaObčina.si

Prebold

JUTRI
23°C
9°C
TOR.
23°C
8°C
1764

Predavanje dr. Sanele Banović

Dvorana Doma II. slovenskega tabora Žalec je bila v sredo, 26. februarja 2020, premajhna za vse, ki so želeli prisluhniti Saneli Banović, dr. med., ki je v Žalec prišla na povabilo Medobčinske splošne knjižnice Žalec. Po uvodnem pozdravu direktorice knjižnice Jolande Železnik, je gostja predavala o tem, kako negovati naše odnose. Poudarila je, da največjo škodo našemu zdravju povzročajo strupene besede, ki zastrupljajo naše odnose. Prav tako nam škodijo nerazrešeni odnosi, slabe emocije, skrbi in strah, kaj menijo drugi. Da se čim bolj izognemu naštetemu, je treba spodbujati nastanek dobrih hormonov. Njihov naravni izvor so: kontakt (objem, dotik, poljub), dobra komunikacija, sex, prijateljstvo in druženje, fizična aktivnost in spanje.

 

Sanela Banović, dr. med., je s svojim iskrenim predavanjem, ki ga je podkrepila s primeri iz svoje 20-letne zdravniške prakse, in ki mu je dodala kanček humorja, navdušila prisotne. Prav tako z gesto, da se honorarju odpove. Namenila ga je za pogostitev vseh prisotni s krofi in flancati.

 

Jolanda Železnik

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi