Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo spremenljivo oblačno, občasno bodo še nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
12°C | 26°C
petek, 30.06.2017
12°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
14°C | 26°C
nedelja, 02.07.2017
13°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
11°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 15h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
26°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Prebold: Pogovorni večer z Ljerko Belak


KULTURA

| |
21.12.2015      15:15
A A

Prebold: Pogovorni večer z Ljerko BelakDeli:

V sredo, 9. decembra 2015, je bila v Občinski knjižnici Prebold gostja pogovornega večera Ljerka Belak, letošnja dobitnica Borštnikovega prstana za življenjsko delo. Skozi iskrive, duhovite in živahne misli je energično igralko vodil Janez Vedenik. Prireditve se je udeležil tudi župan Občine Prebold Vinko Debelak.


»Prejeti prstan sicer kar naprej iščem, a sem vesela, da ga imam,« je Ljerka Belak že takoj na začetku številne obiskovalce spravila v dobro voljo. V nadaljevanju sta z voditeljem večera obudila njeno poklicno pot, ki se je po končanem študiju na AGRFT v Ljubljani začela v Slovenskem ljudskem gledališču Celje in nadaljevala v Mestnem gledališču Ljubljana. Poleg tega je igrala v domala vseh slovenskih poklicnih gledališčih. In pri tem jim je bilo igralcem lepo, nikoli jim ni bilo dolgčas, je dejala. »Če si kdaj potreboval pomoč, so rekli: 'Igraj!',« je dodala, kajti »igralci morajo igrati, kakor mora kuhar kuhati«. Tudi o odnosu do slovenskega jezika je tekla beseda in sogovornika sta se nostalgično spomnila igralskih legend, ki so na mlade igralce in občinstvo znale prenesti spoštljiv odnos do kultivirane govorjene besede –Duša Počkaj, Majda Potokar, Štefka Drolc, Polde Bibič, Stane Sever … »Takih ni več,« pravi Ljerka Belak, a hkrati ne pozabi na talente današnjih dni. Čarobna je namreč mladost, toda starost je perfektna. Zrela leta tako uživa skupaj z Bogomirjem Verasom, prav tako igralcem, ki je večer v preboldski knjižnici popestril s svojo navzočnostjo in hudomušnimi dopolnitvami sicer vedno zgovorne Ljerke.

Avtor fotografij Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!