Logo MojaObčina.si

Prebold

DANES
-2°C
-4°C
JUTRI
2°C
-4°C
Deli
656

Pravljična jesenska potepanja poljskega škratka Naceta

V torek, 25. septembra 2018, je v Občinski knjižnici Prebold potekala jesenska pravljična ura, ki jo je izvedla Barbara Čeh, avtorica otroških slikanic o škratku Nacetu. Otroci so z zanimanjem prisluhnili, kako škratje pripravijo zabavo ob tabornem ognju, pečejo koruzo, opazujejo sončnice in pospravljajo krompir. In zakaj se mlade sončnice tako rade obračajo za soncem? Kdaj pospravimo koruzo z njive? Kje raste krompir in zakaj je različnih barv? Zanimivi odgovori so se zvedavim glavam ponujali kar sami. Prav tako je bilo zabavno branje slikopisa, ki je bil pravzaprav recept za slastno koruzno jed. Ko pa so v ustvarjalnem delu izdelali še papirnato sončnico za domov in jo okrasili s prijaznim strašilom, so se vsi strinjali, da je jesen čas številnih radosti, če jih le znamo uvideti.

Besedilo in fotografije: Lea Felicijan

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij