Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo na zahodu zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko rosi. Drugod bo dokaj sončno z nekaj zmerne oblačnosti. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 22 stopinj C.
6°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 12°C
torek, 24.10.2017
2°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
5°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
20°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Najboljša novica – 18 zgodb z istim ciljem


KULTURA

| |
02.10.2016      19:38
A A

Najboljša novica – 18 zgodb z istim ciljemDeli:

 V sredo, 28. septembra 2016, se je v Občinski knjižnici Prebold zgodil posebno srčen, upanja in optimizma poln večer. V sodelovanju s Slovenskim združenjem bolnikov z limfomom in levkemijo so številni zbrani lahko prisluhnili pogovoru, ki ga je vodila podpredsednica Združenja L & L Milena Remic. Pogovarjala se je z ambasadorjem ozaveščevalne kampanje Najboljša novica in krajanom Prebolda Ivanom Žličarjem, z njegovo ženo Faniko Žličar in s predstojnico Oddelka za hematologijo in onkologijo v Splošni bolnišnici Celje, asist. Matejo Grat, dr. med. Za kulturni program je poskrbela Karmen Zidar Kos na citrah.

 

Zdravljenje težke bolezni predstavlja pot v neznano tako za bolnika kot za njegove svojce. Kljub številnim informacijam, ki so na razpolago, pa le redki bolniki resnično vedo, kaj jih čaka na poti odkrivanja, zdravljenja in okrevanja po bolezni. Pomembno vlogo pri informiranju in pomoči ima poleg  strokovnjakov in svojcev tudi Združenje L & L.  Prizadevajo si za pravočasno odkrivanje bolezni, najsodobnejše oblike odkrivanja in zdravljenja bolezni, celostno obravnavo in oskrbo bolnika, skupaj se veselijo dobrega počutja in kakovostnega življenja z boleznijo ali po njej. Združenje ima 350 članov, ki si na srečanjih med seboj in v sodelovanju s strokovnjaki uspešno pomagajo.

 

Za predsednico Združenja L & L Kristino Modic je najboljša novica, »ko se težka zgodba dobro razplete«. Mnogo je navdihujočih zgodb posameznikov, ki imajo lastno izkušnjo bolezni. V preboldski knjižnici je svojo zgodbo predstavil Ivan Žličar, ki je povedal: »Z boleznijo se nisem nikoli obremenjeval. Imel sem upanje. Odkrito povedano, še danes ga imam. Imel sem zaupanje v zdravnico, v zdravila, ki mi jih je dala … V sebi sem imel tisto svojo pozitivnost.« Ves čas mu ob strani stoji žena Fanika. Ne zapirata se med štiri stene. Govorita in širita najboljše novice. V večeru smo se lahko poučili tudi o pomenu skrbi za lastno zdravje, spoznali ključne simptome rakavih bolezni in spoznali, kako pomembno je pravočasno ukrepanje, na kar je opozorila zdravnica Mateja Grat.

 

Dogodek smo sklenili z odprtjem razstave portretov z izjavami 18 pogumnih posameznikov, ki imajo lastno izkušnjo krvne rakave bolezni, in zdravstvenih strokovnjakov, ki se vsak dan srečujejo z bolniki. Razstava bo na ogled do 15. oktobra 2016, v času odprtosti knjižnice.     

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.