Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mojih 50 foto utrinkov – odprtje razstave ......


KULTURA

| |
21.12.2015      15:22
A A

Mojih 50 foto utrinkov – odprtje razstave mag. Tatjane ŠtinekDeli:

V torek, 15. decembra 2015, se je v Občinski knjižnici Prebold veliko ljubiteljev fotografije od blizu in daleč zbralo na posebnem dogodku. Avtorica mag. Tatjana Štinek je prav na dan, ko jo je obiskal abraham, na ogled postavila svojo prvo samostojno razstavo s simboličnim naslovom Mojih 50 foto utrinkov. Gre za fotografske utrinke iz evropskega prostora v smislu zgodb iz vsakdanjega življenja. Razstavo je z nagovorom slovesno odprl župan Občine Prebold Vinko Debelak, na ogled pa bo do 12. januarja 2016 v času odprtosti knjižnice.


V pestrem, zanimivem in prazničnem decembrskem večeru je potekal pogovor o vlogi in pomenu fotografije v današnjem času. Knjižničarka Lea Felicijan se je pogovarjala z avtorico razstavljenih fotografij in z njenimi uspešnimi ustvarjalnimi prijatelji iz različnih projektov, s katerimi sodeluje že vrsto let. To so bili: mag. Marijana Kolenko, ravnateljica in kulturna ustvarjalka na mnogo področjih, Nataša Berginc, lastnica blagovne znamke And by Andraž, Miran Gracer, predsednik Območne obrtno-podjetniške zbornice Celje, podjetnik, založnik slovenskih knjig in popotnik, in Mojca Korošec, vodja likovne sekcije Kulturno-umetniškega društva Polzela. Sogovorniki so nas popeljali skozi svoja razmišljanja o fotografiji in prepletanju različnih področij njene uporabe. Fotografija je tako lahko orodje za dokumentiranje, širjenje idej in kulture, prav tako je lahko dobrodošla promocija združenj, zbornic, društev, podjetij in projektov, njeno pomembno vlogo lahko opazimo tudi pri izgradnji blagovne znamke ter pri umetniškem izražanju. Vsi gostje večera so izpostavili odlično sodelovanje z avtorico razstave na različnih področjih.


Pogovor so popestrili glasbeniki z melodijami, povezanimi s tematiko razstavljenih del: glasbeni sestav celjske folklorne skupine z violinistko Jasmino Čulk Škoda, ki je avtoričina prijateljica že iz otroških let, in duet likovnic iz Kulturno-umetniškega društva Šmartno ob Paki, ki sta ga sestavljali Stanka Kopušar in Zdenka Kolenc.

Avtorji fotografij so Darko Naraglav, Ivan Lipičnik, Matjaž Štinek in Sara Štinek.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017 | Kultura
S knjižnico po svetu: Čile, Bolivija, Argentina
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
VSAKDO LAHKO REŠI ŽIVLJENJE
26.10.2017 | Tečaji in delavnice
UPORABA ZELIŠČ IN ZAČIMB V VSAKDANJEM ŽIVLJENJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.