Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Danes bo pretežno oblačno. Ponekod na jugu bo občasno rosilo ali rahlo deževalo. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 1 do 5, na Goriškem in ob morju do okoli 12 °C.
2°C | 6°C
četrtek, 22.11.2018
4°C | 7°C
petek, 23.11.2018
5°C | 9°C
sobota, 24.11.2018
5°C | 10°C
nedelja, 25.11.2018
6°C | 9°C
Opozorila
Sreda, 21.11.2018 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
6°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Kako se prenehati vrteti v krogu negativnega ......


KULTURA

| |
16.10.2018      8:43
A A

Kako se prenehati vrteti v krogu negativnega razmišljanja in čustevDeli:

V torek, 9. oktobra 2018, je v Občinski knjižnici Prebold predaval Alan Gregorec, strokovnjak za nevrolingvistično programiranje oz. tehnike komuniciranja, NLP Praktik, Mojster in Coach, ki svoje dvajsetletne delovne izkušnje uspešno prenaša v izobraževanje, mentoring in poslovni coaching. Obiskovalci so z zanimanjem prisluhnili predstavitvi, kako deluje self-coaching, in nekaj tehnik preizkusili tudi ob svojih praktičnih primerih.

Zadnja leta se vse bolj zavedamo, kako uspešen je lahko pravilen proces coachinga ter kako močno in dolgotrajno spremembo lahko z njegovim izvajanjem dosežemo tudi sami pri sebi. Predavatelj je govoril o ciklu razmišljanja pri ljudeh in o tem, kakšne posledice lahko ima negativen tok misli, če ga ne zaznamo pravočasno. Negativne misli neugodno vplivajo na naša čustva, ta pa prek našega odzivanja na naše počutje. S tehnikami self-coachinga lahko pravočasno zaznamo težave, uspešno spremenimo tok svojih misli in gradimo nove vzorce svojega obnašanja. Self-coaching nam tako pomaga izstopiti iz podganje dirke vsakdana ter se znebiti strahov, dvomov in frustracij, ki nas zadržujejo, da se ne moremo premakniti v želeno smer. »Nobena težava se ne more rešiti na enaki ravni zavesti, kot je nastala. Definicija norosti je, da dan za dnem počnemo enake stvari in pričakujemo različen rezultat. Dolgotrajno nezadovoljstvo in neuspeh pri mnogih pripeljeta do močnih frustracij, ki si jih po pravilu ne upajo deliti z nikomer. Uporaba tehnik self-coachinga nam bo prinesla veliko olajšanje in napredek. Coach je pri svojem delu kot tako imenovani hudičev odvetnik, saj vrača pomembna vprašanja nazaj k mizi, enako pa boste začeli spraševati tudi osebo, s katero preživite največ časa – samega sebe. Akcija je most med sanjami in resničnostjo. Tako na primer športniki dobro vedo, da je najboljša vadba tista, ki jo boste zares naredili,« je povedal predavatelj.

Besedilo: Alan Gregorec
Fotografije: Darko Naraglav, Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!