Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
15°C | 18°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 25°C
ponedeljek, 24.09.2018
9°C | 20°C
torek, 25.09.2018
2°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
0°C | 17°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gong in tibetanske sklede s Tajano Vrbnjak


KULTURA

| |
13.03.2018      8:50
A A

Gong in tibetanske sklede s Tajano VrbnjakDeli:

V torek, 27. februarja 2018, sta v Občinski knjižnici Prebold potekala predavanje in zvočna kopel z naslovom Zvok gonga in tibetanskih skled prinaša harmonijo. Skozi gong terapijo in meditacijo nas je popeljala Tajana Vrbnjak.

Zvočna kopel je zvočna meditacija, ki se izvaja z gongom in drugimi glasbenimi inštrumenti, kot so tibetanske sklede, peščene palice, »oceanski« in šamanski boben, školjka … Pri izvajanju zvočnih kopeli se uporablja planetarne gonge, ki se imenujejo po planetu, na frekvenco katerega so uglašeni, stari pa so več kot šest tisoč let. Ob udarjanju se proizvajajo toni in podtoni, ki so povezani z vsemi planeti našega osončja.

Pri izvajanju zvočne kopeli je Tajana Vrbnjak uporabila gonga Kiron in Maitreya. Med igranjem na gong in izvabljanjem zvokov iz preostalih glasbenih inštrumentov je prepevala mantre, kar moč zvoka še dodatno okrepi.


Gong ima moč transformacije in sledi poti zlatega reza. Z gongom ustvarimo sveti prostor, odpiramo srce in spreminjamo svojo zavest. Udeleženci se ob njegovih zvokih osvobajajo strahu, se povezujejo s svojimi občutji in doživijo stanje blaženosti. Gong ustvari brezčasni prostor in okrepi posameznikovo vizijo.

Besedilo: Tajana Vrbnjak
Fotografije: Darko Naraglav, Ivan Lipičnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občinska knjižnica Prebold? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.