Logo MojaObčina.si

Prebold

JUTRI
4°C
-6°C
ČE.
4°C
0°C

Ministrstvo za okolje in prostor z ukrepi za zmanjševanje energetske revščine

Ministrstvo za okolje in prostor (MOP) bo v obdobju 2021-2023 za zmanjševanje energetske revščine namenilo 266.000 evrov. V Programu porabe sredstev Sklada za podnebne spremembe je v letu 2021 za ukrepe za zmanjševanje energetske revščine namenjenih 90.000 evrov, v letih 2022 in 2023 pa po 88.000 evrov.

Ukrepi za zmanjševanje energetske revščine občanov (ZERO) so namenjeni vsem socialno šibkim občanom, ki so upravičeni do redne in/ali izredne denarne socialne pomoči in/ali varstvenega dodatka. Občani se za brezplačni obisk energetskega svetovalca mreže Ensvet na domu prijavijo pri strokovnem delavcu na Centru za socialno delo, kjer na letaku ZERO izpolnijo prijavnico, ali pa se na enak način sami prijavijo s prijavnico na povezavi na spletni strani MOP.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi