Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
16°C
2°C
JUTRI
16°C
3°C
5971

Župnik Urban Lesjak bo v Občini Polzela vodil Župnijo Polzela in Andraž nad Polzelo

Župnijo Polzela je v začetku avgusta prevzel 37-letni duhovnik Urban Lesjak iz Šentjurja, ki je zadnji dve leti služboval v Vitanju. Slovesen sprejem so mu 1. avgusta 2021 pripravili v polzelski župnijski cerkvi sv. Marjete, kjer mu je prisrčno dobrodošlico izrazil predsednik pastoralnega sveta Marko Slokar, v andraški župnijski cerkvi sv. Andreja pa zaželel uspešno vodenje župan Občine Polzela Jože Kužnik.

Poslovil pa se je namreč tudi župnik in dekan Damjan Ratajc, ki je zadnje leto in pol služboval tudi v Andražu nad Polzelo. Odhaja domov, na čelo treh župnij v Občini Šmarje pri Jelšah. Domačinu z Dolge Gore (oz. domače župnije Sladka Gora) bo to zagotovo nekaj lepega, kajti biti doma med svojimi je vedno lepo.

Tone Tavčer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi