Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
22°C
14°C
JUTRI
15°C
8°C
2015

Življenje ni rezervni del

Tretjo nedeljo v novembru, že tradicionalno trinajstič, zaznamujemo svetovni dan spomina na žrtve prometnih nesreč. To je dan, ob katerem se spomnimo vseh umrlih in poškodovanih v prometnih nesrečah skupaj z njihovimi bližnjimi, prijatelji, sodelavci in znanci. Geslo letošnjih aktivnosti je Življenje ni rezervni del. Na polzelskem pokopališču, kjer je nameščena edina marmornata plošča v Spodnji Savinjski dolini z napisom Spomin žrtvam prometnih nesreč, je bila v petek, 15. novembra, v organizaciji Občine Polzela, ZŠAM Savinjska dolina in OŠ Polzela krajša komemoracija. Zbrane je nagovoril predsednik ZŠAM Savinjska dolina Milan Pečnik, ki je poudaril, da Zavod Varna pot pod okriljem Organizacije Združenih narodov (OZN), Svetovne Zdravstvene organizacije (WHO) ter Evropskega združenja žrtev prometnih nesreč (FEVR) 18. novembra zaznamuje in organizira dejavnosti ob svetovnem dnevu spomina na žrtve prometnih nesreč. Ocena Svetovne zdravstvene organizacije je, da na cestah na svetu vsako leto umre približno 1,25 milijona udeležencev, v Sloveniji pa jih je lani umrlo 91. Ob koncu pa je dejal, da je vizija združenja, da do konca leta 2030 ne bi bilo prometnih nesreč s smrtnim izidom. Po krajšem kulturnem programu, ki so ga pripravili najmlajši iz vrtca in OŠ Polzela, so člani združenja, otroci iz vrtca in šole ter drugi prižgali svečke pred spominsko ploščo Spomin žrtvam prometnih nesreč. Tone Tavčer Na slikah: S slovesnosti

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi