Logo MojaObčina.si
JUTRI
17°C
4°C
ČET.
16°C
5°C
Oceni objavo

Univerzitetno prvenstvo v powerliftingu

Med 31. oktobrom in 4. novembrom 2023 je na naših tleh potekal prav poseben ter pomemben dogodek za naš klub. Slovenija je prvič gostila mednarodno tekmovanje v powerliftingu - univerzitetni svetovni pokal v Kranjski Gori, ki smo ga pomagali organizirati tudi člani Powerlifting kluba Polzela.

Sodelovalo je kar 25 držav ter skoraj 180 tekmovalcev, od tega 14 tekmovalk in tekmovalcev iz Slovenije. Iz našega kluba sta nastopila dva tekmovalca.

Ula Humar je na pokalu uspešno zastopala svojo univerzo Alma Mater Europaea in si s 410 kg seštevka (147,5 kg počepa, 77,5 kg potiska s prsi in 185 kg mrtvega dviga) priborila tretje mesto v tesnem boju v kategoriji do 63 kg. S tem je izboljšala tudi državna rekorda v mrtvem dvigu in seštevku.

Jošt Zavolovšek z Univerze v Ljubljani je nastopil v kategoriji do 120 kg in izboljšal svoj osebni rezultat za kar 25 kg. Z 247,5 kg počepa, 142,5 kg potiska s prsi in 270 kg mrtvega dviga je zasedel 11. mesto.

Decembra nas čaka še zadnja domača tekma sezone, ki se je bodo udeležili tudi naši člani.

Nuša Železnik

 

Oglejte si tudi