Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
22°C
6°C
JUTRI
22°C
9°C
774

Sv. Miklavž v Andražu in na Polzeli

Na Polzeli je miklavževanje na predvečer godu sv. Nikolaja pripravila župnijska Karitas s sodelavci. V župnijski cerkvi sv. Marjete je Miklavž obdaril 350 otrok, ki so skupaj s starši cerkev napolnili do zadnjega kotička. 

Preden je prišel na Polzelo, je v andraški cerkvi obiskal 60 tamkajšnjih otrok in jim izročil darila.

Najprej je v cerkvi na Polzeli zapel otroški cerkveni pevski zbor Cekinčki, nato pa je zbrane  nagovoril duhovnik  Vlado Bizjak, ki nadomešča domačega župnika Jožeta Kovačca. V govoru je mladež spodbudil k pridnosti, kar pomeni ubogljivost, prijaznost, spoštovanje, dobroto in še veliko drugih lepih lastnosti, ki so krasile tudi sv. Miklavža, ter jim podelil blagoslov. 

Kot po navadi je tudi letos imel sv. Miklavž številno spremstvo. Mladinska veroučna skupina je uprizorila igrico Priprave na prihod sv. Miklavža,  pripravila pa jo je Andreja Lesjak. Sledil je Miklavžev nagovor, ki je bil zelo spodbuden, nato pa so razdelili  darila 350 otrokom polzelske župnije.

Ob odhodu domov pa je mladež razveselil tudi praznični prižig mesta, v pozdrav na veselo decembrsko dogajanje.

 

Tone Tavčer

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi