Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
20°C
6°C
JUTRI
18°C
8°C
1672

Svete maše do nadaljnjega odpovedane

Slovenski škofje spremljajo ukrepe države na področju preprečevanja virusnih okužb in širjenja COVID-19. 

 

Glede na zaostrene razmere po posvetu s strokovnjaki in z željo, da se zaščiti zdravje in življenja vernikov, škofje določajo izredne ukrepe, ki so začeli veljati v petek, 13. marca 2020, in trajajo do preklica.

 

Da bi preprečili širjenje COVID-19 in za ohranjanje zdravja prebivalstva so do nadaljnjega odpovedane vse svete maše, podeljevanje zakramentov, zakramentalov, ljudske pobožnosti, župnijska praznovanja in drugi dogodki ter vsa srečanja.

 

Duhovniki darujejo svete maše po sprejetih namenih izključno zasebno, brez prisotnosti vernikov. Somaševanje duhovnikov in skupno obhajanje ni dovoljeno. 

 

Tone Tavčer

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi