Logo MojaObčina.si
JUTRI
8°C
-7°C
SRE.
8°C
-7°C
5971

Štirje zakonski pari - zlatoporočenci

V polzelski župniji že vrsto let ob 21. novembru, godu svete Cecilije, zavetnice cerkvenega petja, glasbe, zborovodij in organistov, proslavljajo tudi okrogle obletnice zakonskih zvez.

Na letošnji slovesnosti, ki je bila v soboto, 19. novembra 2022, se je v župnijski cerkvi sv. Marjete zbralo 25 parov. Med njimi so bili štirje pari, ki so praznovali 50 let zakona – zlato poroko: Andrejka in Rudi Pilko, Marija in Janko Srebočan, Marija in Oto Zagoričnik, Rezika in Martin Kodre. 55 let zakona pa sta praznovala Metka in Jože Čas.

Slavje so začeli s sveto mašo, med katero so zakonci obnovili svojo zakonsko zaobljubo in poleg blagoslova prejeli »potrdilo« za okrogli zakonski jubilej.

Na slovesnosti so sodelovali vsi cerkveni zbori in skupine, ki so s tem počastili sveto Cecilijo, svojo zavetnico. Organisti, teh je v polzelski župniji kar 13, in zborovodje so prejeli priložnostna darila. Po končani slovesnosti v cerkvi so nadaljevali ob družabnem srečanju pod cerkvijo.   

Tone Tavčer

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi