Logo MojaObčina.si

Polzela

JUTRI
22°C
14°C
SOB.
15°C
8°C
2422

Srečanje abrahamovcev

Občina Polzela je v sodelovanju z župnijama Andraž in Polzela nedeljo, 8. decembra 2019, namenila tudi tistim, ki so praznovali 50-letnico rojstva, abrahamovcem. Srečanja v cerkvi sv. Marjete se je udeležila od nekaj več kot  90 povabljenih dobra tretjina. 

To slovesnost je uvedel  župnik na Polzeli Jože Kovačec leta 2004, ko se je tudi sam srečal z abrahamom. Zaradi odsotnosti Jožeta Kovačca je mašo vodil duhovnik Vlado Bizjak in v nagovoru poudaril, da je to življenjska prelomnica, ko se izkušnje preteklih let povezujejo z načrtovanjem prihodnosti, ter jim podelil Marijino svetinjico.

Po zaključku maše so po skupnem fotografiranju srečanje  nadaljevali s pogostitvijo v veroučni učilnici.  Zbrane je nagovoril župan Občine Polzela Jože Kužnik, ki jim je kot soorganizator srečanja najprej vsem čestital, zaželel vse dobro ter zdravja in sreče v prihodnje. Ni pa pozabil tudi na voščilo za božič in novo leto, nato pa so skupaj nazdravili in se o marsičem pogovorili. 

 

Tone Tavčer

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi