Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
19°C
-4°C
JUTRI
20°C
-5°C
Deli
1103

Tabor mladih planincev "Čezsoča 2019"

PD Polzela v sodelovanju z OŠ Polzela se je že dvajseto leto pridružil PD Zabukovica pri taborjenju mladih planincev. Od 29. junija do 6. julija 2019 smo bivali pod platnenimi strehami v kraju Čezsoča v bližini Bovca.

Tabora se je  iz PD Polzela udeležilo 26 mladih planincev, pet odraslih spremljevalcev in trije mladinci – animatorji. Skupaj s PD Zabukovica je bilo 71 mladih planincev, vseh udeležencev pa je bilo 98.  

V tednu dni smo spoznavali bližnjo in daljno okolico, si ogledali slap Boka in slap Virje, se povzpeli do Krnskih jezer, nekateri pa tudi na Krn, si ogledali Ravelnik - ostanke prve svetovne vojne, se kopali  v bistri Soči ter naravnem bazenu.  V taboru smo spoznavali osnove planinske šole, izvedli tekmovanje iz orientacije, za sprostitev pa smo igrali odbojko in družabne igre. Zvečer smo se poveselili in zapeli ob tabornem ognju ter se družili s starimi in novimi prijatelji.

Teden dni je hitro minil in obljubili smo si, da se čez leto dni ponovno vidimo v planinskem taboru.

 
Irena Ramšak

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi