Logo MojaObčina.si
DANES
27°C
11°C
JUTRI
27°C
10°C
Oceni objavo

"Najlepša hvala vam vsem!"

Te besede je nekajkrat ponovil Rok Seidl, ko so mu iz žalskega območnega združenja Rdečega križa sporočili, da so posamezniki in podjetja od 9. februarja do 17. marca 2023 za nakup prilagojenega vozila za Roka donirali 77.190,51 evra. Štiričlanska komisija za pomoč Roku Seidlu je sprejela sklep, da se od tega zneska 1.523,75 evra nameni podjetju Zepter za plačilo aparata bioptron za celjenje ran, ki jih ima Rok po telesu, ter odpravo suhe kože in bolečin.

Za aparat so priznali 50 in za stojalo 25 odstotkov popusta, kar je njihova donacija Roku. Krajevna organizacija Rdečega križa Griže je donirala 1000 evrov. Drugi donatorji so navedeni na priloženih izpisih na Facebook strani: https://www.facebook.com/OZRKZalec.

Stanje zbranih finančnih sredstev 17. marca 2023 je 75.666,76 evra.

Po besedah Rokove mame Zdenke je nekaj avtohiš že ponudilo vozila in možnost predelave, toda trenutna težava je urejanje ustreznosti vozil za vožnjo v Sloveniji in Evropski uniji, kajti za predelavo ali spremembo vozila je treba pred registracijo pridobiti potrdilo o skladnosti vozila. Takšno vozilo naj bi po prvi oceni stalo približno 52.000 evrov. 

Oglejte si tudi