Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
5°C
-7°C
JUTRI
7°C
-2°C
5053

Slovesnost pri osrednjem spomeniku v Andražu nad Polzelo

Preventivni ukrepi za preprečevanje širjenja koronavirusa (SARS-CoV-2) so posegli v že tradicionalne žalne slovesnosti ob dnevu spomina na mrtve. 

 

KO ZB za vrednote NOB Andraž je vsako leto 1. novembra pripravila žalno slovesnost pri osrednjem spominskem obeležju NOB za območje Andraža nad Polzelo in Dobriča. Na njej so s kulturnim programom sodelovali učenci POŠ Andraž nad Polzelo, mladinci, cerkveni pevski zbor in govorniki, ki so nas spomnili na naše dostojno življenje in opomnili, da takšnih grozot v sedanjem času ne smemo več dovoliti. 

 

Letošnjo žalno slovesnost smo zaradi možnosti druženja samo šestih ljudi izvedli člani UO KO ZB za vrednote NOB Andraž. Prižgali smo svečke, položili venec in se s trenutkom tišine poklonili žrtvam. Osrednje spominsko obeležje je v tem letu pridobilo novo glavno napisno ploščo.

 

Zahvaljujemo se Občini Polzela in županu Jožetu Kužniku za dobro sodelovanje pri ohranjanju spominskih obeležij preteklega časa.

 

Simon Ograjenšek

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi