Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
13°C
6°C
JUTRI
13°C
8°C
1870

Podarimo knjigo in cvet

23. april je svetovni dan knjige in avtorskih pravic. Že sedmo leto zapored si ta dan podarjamo knjigo in cvet. Branje nam je zadnji dve leti še posebno v uteho, saj knjiga kljub omejitvam življenja kot voda najde pot do bralca. Četudi je le drobna odprtinica, bo knjiga šla skozi s platnicami in listi ali pa kot e-knjiga. Kjer je volja, je pot za knjigo, in kjer je knjiga, je uteha.

Svetovni dan knjige se na večer običajno prevesi v Noč knjige, v bogato dogajanje pozno v noč. Tudi v Medobčinski splošni knjižnici Žalec smo vsako leto pripravili prireditev raznovrstnega dogajanja s knjigo. Letos se selimo v domove, naravo, prostor interneta in družabnih omrežij. Sanjamo svet, kot ga še ni, ali Sanjam kraljestvo brez kralja, kot je zapisal Srečko Kosovel. Kosovel je letošnji avtor, ki naj nam ta dan napolni ure branja in razmišljanja.

Irena Štusej

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi