Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
22°C
8°C
JUTRI
22°C
6°C
3699

Orali s plugom, starim okoli sto let

Ernest Obermayer s Polzele je lastnik muzeja starih traktorjev, v upravljanju pa ga ima Občina Polzela. V zbirki je kar  21 starodobnih traktorjev in so dobro ohranjeni, saj so vsi v voznem stanju.

Ker pa bi zbiratelj rad povečal zbirko tudi s starimi priključki, je pred časom v Srbiji našel dvobrazdni plug, star več desetletij. Kot je povedal Obermayer, njegova starost seže že v čas med prvo svetovno vojno. Zdaj ga je obnovil in s svojimi sosedi in prijatelji v soboto, 7. decembra 2019, pri Cajhovih izvedel demonstracijo pluga, ki je uspela. Povedati velja, da so »komande« pri plugu ročne, to pomeni, da ni nobene hidravlike.

 

Tone Tavčer

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi