Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
3°C
-4°C
JUTRI
5°C
-5°C
5971

ODREDBA O DODATNIH UKREPIH V OBČINI POLZELA glede izvajanja Odloka o začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin

Na podlagi 15. alineje drugega odstavka 28. člena Statuta Občine Polzela (Polzelan, poročevalec Občine Polzela – Uradne objave, št. 4/16 in 7/19) in tretje točke 4. člena Odloka o  začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin (Uradni list RS, št. 38/2020) Župan Občine Polzela sprejme

ODREDBO

DODATNIH UKREPIH V OBČINI POLZELA

glede izvajanja Odloka o  začasni splošni prepovedi gibanja in zbiranja ljudi 

na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji 

ter prepovedi gibanja izven občin 

I.

Poleg splošne prepovedi gibanja in zbiranja ljudi na javnih mestih in površinah v Republiki Sloveniji ter prepovedi gibanja izven občin, so zaradi zajezitve in obvladovanja epidemije COVID-19 na območju Občine Polzela prepovedani dostopi oz. sprehodi in zadrževanje: 

  • v okolici Doma upokojencev na Polzeli in v Parku Šenek,
  • na Gori Oljki,
  • na Vimperku.

II.

Prepovedano je vsakršno zadrževanje in zbiranje na vseh javnih (igrišča, parki, okolica javnih stavb…) in zasebnih (vrtovi, garaže, kleti…) objektih in površinah.

III.

Poleg dovoljenih dostopov iz 3. člena vladnega odloka, so na območju Občine Polzela ob upoštevanju varnostnih ukrepov (razdalje vsaj 2 m, brez zadrževanja…), dovoljeni sprehodi posameznikom in družinskim članom (ali članom skupnega gospodinjstva): 

  • v Slatinah,
  • ob Savinji,
  • po hmeljskih poteh proti Založam in Zgornjim Grušovljam ter
  • po drugih gozdnih in ostalih cestah in poteh na območju Občine Polzela.

IV.

Globa za kršitelje odredbe znaša 500 EUR, za lastnika zasebnega objekta ali površine pa 2000 EUR.

V.

Nadzor nad izvajanjem te odredbe izvajajo pooblaščene službe Civilne zaščite Občine Polzela, medobčinskega redarstva in policije.

VI.

Ta odredba začne veljati 31. 3. 2020 in velja do preklica.

 

Datum:   30. 3. 2020

Številka: 842-1/2020-8

 

Jože Kužnik l.r.

Župan

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi