Logo MojaObčina.si

Polzela

JUTRI
23°C
13°C
PET.
23°C
15°C
1824

Obnovljena lokalna cesta v Založah

Izvajalec del VOC Celje, d. o. o., katerega je Občina Polzela v postopku oddaje javnega naročila izbrala kot najugodnejšega ponudnika za izvedbo obnove lokalne ceste v Založah v dolžini 2000 m, zaključuje z gradbenimi deli še pred rokom za dokončanje.  

Cesta je obnovljena v predvidenem obsegu, torej je v celoti razširjena. Na celotnem odseku je asfaltiranega vozišča v širini najmanj 4 metre (na posameznih odsekih- krivinah je tudi širša). 

Na novo je izvedeno odvodnjavanje cestišča (mulda, kanalete, očiščeni obcestni jarek). Cesta po izvedenih delih ustreza standardom za tovrstne kategorije cest in zagotavlja večjo varnost vsem udeležencem v prometu.

Pogodbena cena je bila 480.000 evrov in se je zaradi dodatno naročenih del, ki v projektu za izvedbo niso bila predvidena iz funkcionalnega vidika pa za dokončanje projekta utemeljena 

(ureditev vozišča ob transformatorski postaji, umestitev avtobusnega postajališča in ureditev otoka za odpadke), povečala za cca 4 odstotke.

Magda Cilenšek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi