Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
21°C
4°C
JUTRI
15°C
10°C
2733

Odprtje ceste in blagoslov obnovljenega križa v Založah

Cesta olajša naša potovanja in povezavo z drugimi naselji in ljudmi, hkrati pa olepša kraj in privabi obiskovalce. 

 

Odprtje ceste Založe-Podsevčnik in blagoslov obnovljenega križa, ki sta bila v soboto, 26. septembra 2020, predstavlja le kamenček v mozaiku letošnjih pridobitev Občine Polzela. Nova cesta v dolžini 2000 metrov je ena izmed poti v svet. Na videz majhna, a za domačine velika pridobitev. Besedo je uvodoma imel domačin in predsednik Krajevnega odbora Založe Sergej Zabukovnik, ki se je zahvalil občini za velik finančni vložek. Zahvalo in hvaležnost je delil tudi župan Jože Kužnik. Blagoslov ceste in obnovljenega križa je opravil župnik Mirko Škoflek. 

V občini je veliko dogodkov, ko združeni dosežemo več. Tudi odprtje pripoveduje o tem, kako pomembno je v življenju, da človek deluje v družbi z namenom uresničevati cilje v dobro vseh. Po odprtju obeh pridobitev je sledil sprehod do prireditvenega prostora pri Tajhtu.


Dogodek je povezovala Brina Zabukovnik Jerič, za glasbo pa so poskrbeli mladi iz Založ.

 

Lidija Praprotnik

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi