Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
14°C
JUTRI
26°C
12°C
Oceni objavo

Nuša Železnik postala evropska univerzitetna prvakinja

Na jugu Francije, v manjšem mestu Albi, je med 16. in 18. marcem 2023 potekal evropski univerzitetni pokal v powerliftingu, ki se ga je udeležilo 59 žensk in 64 moških iz vse Evrope. Naša članica Nuša Železnik je tam opravila izpit za mednarodno sodnico druge kategorije in tako postala že drugi mednarodni sodnik v našem klubu.

Hkrati se je Nuša pokala udeležila kot tekmovalka, kjer je nastopila v kategoriji do 84 kg. Z odličnim nastopom si je pridvigala prvo mesto v počepu, potisku s prsi, mrtvem dvigu ter skupnem seštevku. Pri tem je podrla tri evropske univerzitetne rekorde, najprej v počepu s 163 kg, nato ga je izboljšala še s 168 kg. Vsi dvigi skupaj so ji prinesli seštevek 438 kg, kar je tudi novi evropski univerzitetni rekord.

Samo Železnik

Oglejte si tudi