Logo MojaObčina.si

Polzela

JUTRI
14°C
-5°C
SRE.
18°C
-5°C
2116

V znak podpore razsvetlili Komendo

Mednarodni dan boja proti otroškemu raku obeležujemo vsako leto 15. februarja. Junaki 3. nadstropja so ob tej priložnosti tudi letos pozivali, da smo si pripeli zlato pentljo in tako pomagali ozaveščati o tej bolezni.

Dnevu so se pridružile tudi nekatere občine, ki so v znak podpore pomembne zgradbe osvetlile z zlato barvo.

Občina Polzela je ob tej priložnosti v zlato-rumene odtenke za nekaj dni odela grad Komenda in s tem izkazala podporo otrokom in mladostnikom, ki so zboleli za rakom. Akciji so se nenazadnje po poročanju Novega tednika priključile tudi nekatere sosednje občine. V Braslovčah so osvetlili grad Žovnek in v Žalcu graščino Novo Celje ter obrambni stolp v središču mesta. V Sloveniji za rakom zboli od 70 do 80 otrok na leto, vsak teden raka na novo odkrijejo pri enem ali dveh. V razvitem svetu je otroški rak drugi (za poškodbami) najpogostejši vzrok smrti, pri otrocih, starih od 5 do 14 let. V Sloveniji zaradi raka letno umre od 10 do 15 otrok.

Špela Ožir


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi