Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
14°C
-5°C
JUTRI
18°C
-4°C
2753

Leto podgane ali kako sem preživel covid-19 na Kitajskem


Pisatelj Peter Zupanc, Polzelan, živi v kitajskem mestu Nanning v provinci Guangxi že deset let. Kitajsko se je učil na tamkajšnji univerzi, do nedavnega je služboval kot učitelj angleščine na jezikovni šoli Better English, na Kitajskem je spoznal tudi svojo ženo. Piše predvsem o Kitajski, knjige pa izhajajo pri slovenskih založbah. Leta 2013  je pri Formi 7 izšla knjiga Obešanje zmajeve glave, leta 2018 pri Antiki Kitajska, dežela razdalj, in jaz. Zadnja je bila leta 2019 ena izmed treh nominirank za nagrado krilata želva, najboljši slovenski književni potopis.

Pravkar pa je pri Formi 7 izšla njegova najnovejša knjiga Leto podgane ali kako sem preživel covid-19 na Kitajskem. Po besedah urednice založbe Neve Brun je knjiga dragoceno pričevanje o dogajanju in izkušnjah leta 2020 na Kitajskem. Oseben, iskren in praktičen opis spopadanja z epidemijo je obogaten z uvidi v različnost in raznolikost Kitajske. Pogumno in prodorno je analiziral in primerjal kitajski, evropski in ameriški model reševanja koronakrize, a ne zato, da bi posnemali Kitajce, ampak z vročo željo, da bi virus lažje in hitreje premagali. V vsebino je vključil več drobnih zanimivosti iz Kitajske. Veleposlanica Republike Slovenije v Pekingu Alenka Suhadolnik je povedala, da knjiga vabi k nadaljnjemu branju in spoznavanju po številu prebivalcev največje države sveta.


Knjiga bo v kratkem na voljo za izposojo tudi v vseh enotah Medobčinske splošne knjižnice Žalec.


V imenu avtorjeve mame Hede Zupanc zapisala Irena Štusej, Občinska knjižnica Polzela.Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi