Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
32°C
15°C
JUTRI
31°C
15°C
713

V sožitju s Sožitjem iz Žalca začeli novo sezono druženja ob zgodbah v žalski knjižnici

V oktobru smo v Medobčinski splošni knjižnici Žalec začeli tretjo sezono druženj z varovanci Društva Sožitje Žalec, ki pomaga osebam z motnjo v duševnem razvoju. Enkrat na mesec bodo prihajali v žalsko knjižnico, kjer bodo vsakič slišali po eno avtorsko in ljudsko pravljico.

Letos je teh varovancev že 15, z nami bosta tudi dve mamici in brat ene izmed varovank. Z njimi bom kot do zdaj Irena Štusej. Zadnje druženje bo maja 2020, ko bodo prejeli potrdila o druženjih z zgodbami. Oktobra so poslušali rimano zgodbo o Zverjascu, polno duhovitosti in presenečenj. Nemalo vzdihov je bilo slišati, ko so proti koncu zagledali plišastega Zverjasca z vsemi navzgor in navzdol obrnjenimi čekani. Vsak potrebuje nekoga, ki je močnejši in mogočnejši, četudi le v domišljiji. S petjem smo za nekaj časa pozabili nanj, saj je sledila zgodba o petelinu, ki je zaradi nekoristnosti moral od doma.

Veselimo se druženja v novembru, ko bodo z nami zgodbe o prijaznih volkovih.

Irena Štusej

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi