Logo MojaObčina.si

Polzela

DANES
20°C
8°C
JUTRI
19°C
10°C

Dan za trajnost v sklopu Tedna izobraževanja za trajnostni razvoj

V torek, 4. junija 2019, je na Polzeli potekal tako imenovani Dan za trajnost, ki so ga skupaj pripravile UPI Ljudska univerza Žalec, Razvojna agencija Savinja, TIC Polzela in Občina Polzela. Dogodek, že tretji po vrsti, je bil namenjen različnim akterjem na področju trajnosti v Spodnji Savinjski dolini, ki so ugotavljali in izmenjevali dobre prakse, izobraževalne oblike in projekte s področja trajnostnega razvoja, hkrati pa tudi snovali morebitne skupne načrte na tem področju. Udeleženci srečanja so si ogledali grad Komenda, tamkajšnje eksponate Suverenega malteškega viteškega reda ter sobico Neže Maurer, Cajhnov kozolec z eksponati starega kmečkega orodja in največjo zbirko starih traktorjev v Sloveniji. V Parku Šenek so spoznali vitalno energetsko danost Polzele in zdravje prostora ter srečanje sklenili na kmečkem turizmu Strojanšek. Strinjali so se, da v občini obstaja veliko bogastva in možnosti za nadaljnji trajnostni razvoj, zato upajo, da jih bosta tako občina kot širša Spodnja Savinjska dolina znali ustrezno vključiti v prihodnost doline in njenih prebivalcev - za kar pa je pogoj nadaljnje povezovanje ter sodelovanje. S srečanjem in njegovimi zaključki so bili udeleženci zelo zadovoljni, zato ga bodo ponovili tudi prihodnje leto, predvidoma v Občini Prebold.

Dogodek je sicer potekal v sklopu Tedna izobraževanja za trajnostni razvoj, ki časovno sovpada z Evropskim tednom za trajnostni razvoj (od 30. maja do 5. junija). Takrat članice Združenja izobraževalnih in svetovalnih središč Slovenije, katerega članica je tudi UPI Ljudska univerza Žalec, izpeljejo vrsto dejavnosti, s katerimi v skupnosti spodbujajo, ozaveščajo in motivirajo za delovanje po načelih trajnosti.

Mihaela Anclin

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi