Logo MojaObčina.si

Polzela

JUTRI
28°C
8°C
ČE.
31°C
12°C
1324

Košnja in spravilo sena

Športno društvo Andraž je društvo, ki ne izvaja samo športno-rekreativne dejavnosti in zagotavljanja pogojev zanjo, ampak že 25 let skrbi za urejenost pobočja pod Župniščem Andraž nad Polzelo.

 

Bilo je deževno leto in kar precej zemljine je voda pod župniščem odnesla v dolino, ki se je nadaljevala do rokometnega igrišča. K sanaciji ni nihče pristopil. Pri Športnem društvu Andraž smo imeli željo, da pridobimo zemljišče za igriščem v najem, ki pa se drži omenjenega pobočja. Z Nikom Kranjcem smo sklenili brezplačno najemno pogodbo za vse zemljišče. Pristopili smo k sanaciji plazu in poravnavi. Vložili smo veliko sredstev in prostovoljnega dela. Ocenjujemo, da je zemljišče primerno urejeno in obiskovalcem Andraža nad Polzelo daje lep pogled na urejeno župnišče in cerkev nad njim.

 

Letošnje vreme za sušenje trave ni najbolj naklonjeno, vendar nam je v času od 12. do 14. junija 2020 uspelo pokositi, posušiti in pospraviti seno. Delo bo treba v septembru ponoviti.

 

Simon Ograjenšek

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi